Pazar , 14 Ağustos 2022
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / En iyi WordPress Tema

En iyi WordPress Tema

WordPress Blog sisteminde tartışmasız bir numara. Bu yüzden blog işine başlayan herkes wordpress ile başlıyor desek abartmış olmayız sanırım. Blogcu olmaya adaylar için en büyük sorunların başında ise tema seçimi geliyor. Temayı neye göre seçmeli ve nasıl seçmeli ki kaliteli bir blog oluşturabilsin.

Bu konu sandığımız kadar basite alınacak bir konu değil. Bir çok büyük blog yazarı da bu konuyu tartışıyor. Ben ise blog tecrübelerimi sizle paylaşmak istiyorum. Bu konudaki görüşlerimi bir kaç başlık altına almak istiyorum.

Blogu ne için açacaksınız ?

Blog yazma amacınız nedir ? Önce buna kendinizi odaklayın. Eğer tek amacınız fikirlerinizi paylaşmak ise. SEO uyumlu (seo optimized themes) temalar arattırabilirsiniz. SEO uyumlu olması emeğinizin karşılığını almanız için önemlidir. Çünkü seo uyumlu olmayan temalarda güzel sonuçlar alamayabilirsiniz. (Yeni başlayanlar için SEO Search Engine Optimisation yani arama motoru optimizasyonu demektir.) Google’da iyi bir yere gelmek için bu önemli bir faktör

Blogunuzdan para kazanmak mı istiyorsunuz ?

Blogunuzdaki amacınız eğer para kazanmak ise, istediğiniz kadar kaliteli ve güzel içerik girin. Pahalı adsense kelimelerine kasın yine de ciddi gelir elde edemezsiniz. Bunun için en önemli etken iyi bir reklam yerleşimidir. Google’da adsense temalar arayabilirsiniz. Bunun için (adsense ready themes veya adsense optimized themes diye aratabilirsiniz.) Adsense optimizeli temalar genelde sadedir. Bu tarz yerleşimler size ciddi gelirler sağlamaktadır. Şu an kullanmakta olduğum ProSense güzel bir Adsense teması mesela.

Blogunuzda kendi reklamınızı mı yapmak istiyorsunuz ?

Blogunuzda kendi sektörünüzle ilgili reklam yapmak istiyorsanız sektörünüzle ilgili bir tema seçin kesinlikle. Örneğin bir Turizm Acentası iseniz. Travel temalar üzerinde durun ve o tarz temalar arasında seçim yapınız. Bu seçimleriniz sonucunda iyi bir blog yazarı da olursanız çok güzel dönüş alacaksınız.

WordPress tema seçimi hakkında söyleyeceklerim şimdilik bu kadar arkadaşlar. Eğer sormak istediğiniz soru olursa seve seve yanıt veririm.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.586.544


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.