Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / En İyi Antivirüs Programı

En İyi Antivirüs Programı

Piyasada bir çok antivirüs programı bulunuyor. Her birisinin de kendine özgü arayüzleri ve işlevleri var. Bu kadar çok antivirüs programının olduğu bir ortamda herkes şunu soruyor: En iyi antivirüs programı hangisi ?

Ben de bir aralar bu soruyu çok sordum kendime. Piyasada en çok bilinen 5 antivirüs programını da kullandım. Bu programlara karşı bazı tecrübelerimi sizle paylaşmak istiyorum. Umarım antivirüs seçiminize yardımcı olabilirim.

Avast antivirüs programı en az kullandığım program diyebilirim. Zaten çok başarılı bir antivirüs programı olduğunu da düşünmüyorum. Tabi yine çok popüler bir program. Fakat benim tarzım olan bir program değil. O yüzden tavsiye etmiyorum.

Nod32 antivirüs programı piyasada Eset Nod32 olarak da bilinmektedir. Bu program virüsleri bulmakta oldukça başarılı. Fakat aynı başarısını silmekte gösteremiyor. Ara yüzü de fena sayılmaz. Fakat bilgisayar performansı açısından oldukça kaliteli bir program bilgisayarınızı hiç yormaz.

Panda antivirüs programı bir yıl gibi bir süre kullandığım panda antivirüs en beğendiğim 3 antivirüs arasına girer. Ara yüzünün sadeliği ve pandanın tatlığı bir arada olunca sevmemek elde mi 🙂 Bilgisayarınızı da çok zorlayan bir sistemi yoktur. Virüs taramasında da performansı fena sayılmaz. Beğenerek kullanacağınızı düşündüğüm bir antivirüs programıdır.

Norton antivirüs programı çocukluk yıllarımın en iyi antivirüs programıydı. Kaspersky’den önce tercih ettiğim ve bu zamana kadar en çok kullandığım antivirüs programı olduğunu söyleyebilirim. Gelişmiş arayüzü ve virüs taramasıyla oldukça başarılı bir program. Bilgisayar performansı noktasında mükemmel ve harika ötesi gibi bir şey demeyeceğim. Biraz bilgisayarları kasabilir. Ama hızlı bilgisayarlar ile hissetmezsiniz bile.

Kaspersky antivirüs programı son yıllarda beğeniyle kullandığım antivirüs programı. Çok gelişmiş ve kaliteli bir arayüzü var. Virüs temizleme ve bulmada oldukça etkili bir antivirüs programı. Aynı zamanda piyasanın en gözdesi diyebilirim. Bununla paralel olarak bilgisayarları en çok kasan antivirüs programıdır. Kaspersky kullananlar başarısını severken, bilgisayarı yavaşlatmalarından şikayet eder. Kaspersky kullanırken ben de şikayet ediyordum. Fakat bu olay direk olarak Windows Vista ile de alakalı. Şu an Windows 7 kullanıyorum ve Kaspersky’nin bilgisayarı kasması olayından kurtuldum. Artı olarak hızlı bilgisayarlar ile zaten hissetmezsiniz.

Bu sene bir yerden 1 yıllık norton antivirüs lisansı geldi. Bu sene Kaspersky kullanmayacağım. Bakalım Norton Antivirüs kendini ne kadar geliştirmiş. Sizinle de görüşlerimi paylaşırım.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.032


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.