Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / İşletim Sistemi / Windows / En iyi 10 Anti Virüs Yazılımları

En iyi 10 Anti Virüs Yazılımları

kaspersky-antivirus-2013-1pc1) Kaspersky

Her geçen gün ortaya çıkan ve sayısı 125.000’i bulan yeni kötü amaçlı programlar nedeniyle anti-virüs koruması bir lüks değil gerekliliktir. Bilgisayarınızda etkili bir anti-virüs korumasına ihtiyaç vardır ve siz yönetilmesi kolay bir anti-virüs çözümünü hak ediyorsunuz.

Ödüllü anti-virüs; bilgisayarınızın korumasının temel taşı
Kaspersky Anti-Virus 2013; indirilmesi, yüklenmesi ve çalıştırılması kolay bir üründe, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu temel anti-virüs teknolojilerini sunuyor. Kaspersky Anti-Virus 2013 arka planda çalışır ve bilgisayarınızın performansı üzerinde dikkate değer bir etkiye neden olmadan sizi ve bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara, Truva atlarına, rootkit’lere ve diğer tehditlere karşı korur.

Sistem özelliklerine gelicek olursak;

 System Watcher
Daha iyi kimlik hırsızlığı önleme
Otomatik Güvenlik Açıklarından Faydalanma Koruması
Bir dizi kullanım senaryosuyla ilişkili olarak bilgisayar performansında minimum etki
Optimize edilmiş anti-virüs veritabanları
Azaltılmış Pil Tüketimi
Kullanımı kolay arayüz.
Virtual Keyboard

avg-antivirus-free-2014-interface2)AVG Anti-Virüs

Tamamen ücretsiz ve artık TÜRKÇE AVG anti-virüs programının son sürümü, bilgisayarınızı virüslere karşı koruyor. Yapacağınız güncellemelerle, her türlü yeni virüse karşı korunur hale geliyorsunuz. Hızlı ve etkili bir program otomatik güncelleme özelliği içeriyor.


AVG Tek Kullanıcı Sürümü, kişisel bilgisayarlar için kapsamlı bir antivirüs koruması sağlar. Tespit yöntemlerinin (buluşsal analiz, soysal tespit, tarama ve bütünlük kontrolü) eşsiz kombinasyonu, bilgisayarınız için çoklu seviyelerde (Yerleşik Koruma Kalkanı, E-posta Tarayıcı eklentileri, Kişisel E-posta Tarayıcı, İstek üzerine ve diğer testler, vs.) mümkün olan en üst düzeyde korumayı getirir.

aviratim_610x482

3)Avira Anti-Virüs

Avira Free Antivirus tamamıyla ücretsiz bir antivirüs programıdır. AntiVir Personal Edition kişisel bilgisayarınız için sizi virüslere karşı korumaktadır. 

Temel Özellikleri:
Virus Guard özelliği ile internetten indirdiğiniz dosyaların tehlike oluşturmasını önler
makro virüslerini tanır ve onarır.
dialer programlarını önler
trojan, worm, backdoors vb. zararlı yazılımlara izin vermez
kolay yönetilir ve güncellenir
boot virüslerini engeller
Windows Vista ile uyumludur

Norton-AntiVirus-2

4)Norton AntiVirüs

Virüslere ve casus yazılımlara karşı, sizi yavaşlatmayan güçlü koruma Ücretsiz 30 Günlük Deneme Sürümü Daha Fazlasını Yapar:
Bilgisayarınızı virüsler ve casus yazılımlara karşı sektörün en güçlü korumasıyla güvende tutun.
Üstün koruma ve performans.
Bilgisayarınızı yavaşlatmaz, işinizi veya oyununuzu kesintiye uğratmaz.
Temel Teknolojiler
Antivirüs
Casus yazılımları önleme
Tarayıcı koruması
Ağ eşleştirme ve izleme
Solucan koruması
Kök araç seti koruması
Norton Koruma Sistemi – Çevrimiçi tehditleri bilgisayarınıza bulaşmadan durdurduğu kanıtlanmış dört adet benzersiz, güçlü koruma katmanı sunar.
Insight – Yeni çevrimiçi tehditleri size sorun çıkarmadan önce durdurmak için dosyaların kökenini ve tarihçesini kontrol eder.
İndirme Sicili 2.0 – Bir uygulamayı yüklemeden önce bunun bilgisayarınızın sağlığına ve güvenilirliğine zarar verip veremeyeceğini bildirerek sizi tehlikeli uygulamalardan korur.
SONAR 4 Davranışsal Koruma – Yeni tehditleri çabuk ve doğru şekilde tespit etmek ve durdurmak üzere bilgisayarınızda şüpheli davranışlar olup olmadığını izler.
Norton Yönetimi – Bulut tabanlıdır; bu sayede Norton ürünlerini her yerden, İnternet’i kullanarak indirebilir, yükleyebilir, aktarabilir, güncelleyebilir veya yenileyebilirsiniz.
Ağ tehdidi koruması – Tehditleri bir ağ üzerinde gezinirken algılar ve bilgisayarınıza erişmeden ortadan kaldırır.
Tarayıcı koruması – Bünyesindeki akıllı koruma, tarayıcınız çevrimiçi tehditleri daha yüklemeye başlarken, herhangi bir zarar gerçekleşmeden durdurmak için hızla devreye girer.

Comodo-AntiVirus_1

5)Comodo Anti Virüs

Comodo Antivirüs ücretsiz bir virüs koruma yazılımıdır. Windows XP, Vista ve Windows 7 sistemlerinde bilinen tüm virüs, worm ve trojan’ları yakalar. 

Özellikleri 
-On-Demand, isteğe bağlı tarama
-On-access, eş zamanlı koruma 
-Email tarama
-İşlem monitörü
-Worm engelleme
-Tam programlanabilme 
-Kolay ayarlanabilir
-Sistemi zorlamaz

microsoft-security-essentials-13

6)Microsoft Security Essentials Anti Virüs

Microsoft Security Essentials ev bilgisayarınız için, virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan gerçek zamanlı bir koruma sunar. Microsoft Security Essentials, Microsoft’tan ücretsiz olarak yüklenir, kurulumu basit, kullanımı kolaydır ve bilgisayarınızın en yeni teknolojiyle korunduğundan emin olmanız için her zaman güncel tutulur. Bilgisayarınızın güvende olduğunu anlamak kolaydır; yeşil göründüğünde iyi durumdasınız demektir. Bu kadar basit. Microsoft Security Essentials arka planda sessizce ve etkili şekilde çalışır ve böylece Windows tabanlı bilgisayarınızı, kesilmeler veya uzun bilgisayar bekleme süreleri olmadan istediğiniz gibi, özgürce kullanabilirsiniz.

Önemli Özellikler
Kötü amaçlı yazılımlara karşı kapsamlı koruma
Basit, ücretsiz yükleme*
Otomatik güncelleştirmeler
Kolay kullanım

84609f

7)Avast! Professional Edition Anti Virüs

Tam antivirüs ve antispayware koruması, artık yeni nesil sanallaştırma teknolojisiyle birlikte gücünü avast! Sandbox ve avast! AutoSandboxing’den alır. 

Eşsiz başlangıç tarayıcısı Windows daha başlamadan önce bilgisayarınızı temizler,“Sıfır gün” saldırılarını ve bilinmeyen tehditleri durdurur. avast! Pro Antivirus güvenliğinizi artırmak için eksiksiz sanallaştırma teknolojisi uygular. Saldırganların bilgisayarınıza ulaşmasını engellemek için tüm uygulamalar sanal Sandbox ortamında çalıştırılabilir. 

Dahası, avast! SafeZone size daha hassas işlemler için yalıtılmış bir masaüstü sığınağı sağlar.

eset nod32 antivirus and eset smart security antivirus(1)

8)ESET NOD32 AntiVirüs

Antivirüs  yazılımı denince akla “NOD32” gelir. ESET NOD32 Antivirus, ödüllü ThreatSense® motoru sayesinde, virüs, truva atı, worm, adware, spyware, phishing, rootkit ve daha nice internet kaynaklı tehditleri piyasadaki başka hiçbir programın yapamayacağı gibi proaktif olarak tespit eder ve siler. 

Windows XP işletim sistemi için idealdir, ayrıca eski Windows sistemler, MS-DOS, dosya sunucuları, e-posta sunucuları ve daha fazlasını da destekler.

9)McAfee AntiVirüs Plus

Her gün binlercesi oluşturulan yeni virüsler varken, geleneksel güvenlik güncellemeleriyle yetinmek artık yeterli değildir. Rakiplerinin tersine, özel McAfee Active Protection™ teknolojisi yeni ortaya çıkan tehditleri milisaniyeler içinde analiz edip anında engelleyerek korumanızda boşluk olmamasını sağlar.
Bilgisayar korsanlarına, kimlik hırsızlarına, pishing aldatmacalarına, zararlı yazılımlara, virüslere ve daha pek çok tehdide karşı en etkili koruma.
Spam koruması ve e-posta koruması
Gelişmiş Ebeveyn Denetimleri ile çocuk koruması
Ev Ağı Savunma Koruması
Geliştirilmiş McAfee® SiteAdvisor® Live ile ile tehlikeli web sitelerinden korunma
Otomatik çevrimiçi yedekleme ile dijital dosyalarınızı ve belleklerinizi koruma (2 GB depolama alanı)

Box-IS13-EN1

10) Panda AntiVirüs

Panda Antivirus Pro 2012 programı, bilgisayarınıza bütünleyici işlevler ile birleşik bir koruma sağlayan tam bir koruma aracıdır. Görev çubuğundaki ürün simgesini (Windows saatinin yanında) çift tıklatırsanız, ana program ekranını görebilirsiniz. Burada her bir farklı koruma işlevinin durumunu görebilirsiniz. Aşağıda, bu işlevlerin her birinin kısa bir açıklamasını bulacaksınız.
Güncellemeler Panda Antivirus Pro 2012 programı her gün otomatik olarak güncellenir. Bu güncelleme işleminde, bu programa ait olan ve bilinen tüm virüsleri ve tehditleri programın tanımasına izin veren ve bilgisayarınızı onlara karşı koruyan Virüs İmza Dosyası yenilenir. Ürün bir kez etkinleştirildiğinde, sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaksızın program güncellenecektir.
Bilinen tehditlere karşı koruma: virüs, Truva Atları, casus yazılım… Panda Antivirus Pro 2011 programı, bilgisayarınıza herhangi bir yolla (e-posta, İnternetten dosya indirmeleri, dosya paylaşımı vb.) ulaşabilen ve bilgisayarınızda kalabilen bilinen tipteki tüm zararlı yazılımları saptar ve temizler.
Bilinmeyen tehditlere karşı koruma Yenilikçi TruPrevent Technologies sayesinde Panda Antivirus Pro 2012 programı, özellikleri henüz tam olarak saptanamamış şüphe arz eden tehditleri saptamakta ve engellemektedir.
Güvenlik duvarı koruması Kişisel güvenlik duvarı, internete bağlı olduğunuzda izinsiz girişleri engeller. Bilgisayarınızdaki bir program izinsiz bir şekilde İnternete erişmeye çalışıyorsa (veya aksi), Panda Antivirus Pro 2012 programı bunla ilgili olarak sizi uyarır ve bu eyleme izin verme veya bu eylemi reddetme seçeneğini size sunar.
Güvenlik açıklarına karşı koruma Kötü amaçlı yazılımlar ve korsanlar için kolay bir av olmanıza sebep olabilecek güvenlik açıklarına karşı sizi korur. Şimdi tespit edilen açıkları kapatarak bilgisayarınızın güvenliğini arttırabilirsiniz.

 

Adem Oğuz Bayraktar Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.803


Merhaba ben Adem Oğuz Bayraktar. 17 yaşındayım. Bilgisayar teknolojileri ve Spor dünyası hakkında edindiğim bilgileri sizinle paylaşmaya çalışacağım.