Cumartesi , 8 Mayıs 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / El Ne Der Değil Allah Ne Der ?

El Ne Der Değil Allah Ne Der ?

Sözde dindarlığın en meşhur lafıdır “el ne der ?” Dindardır el ne der diyerek karşı cinsin elini sıkar, el ne der diye karşı cinsle arkadaşlık eder, el ne der diye tesettüre girmek istemez.

Bu en ne derciler acaba gerçekten bu kadar samimi mi ? Mesela gönlünün yapmak istediği bir şey için el ne der diyor mu ? Annesine babasına kız arkadaşı için kafa tutan genç din ile tanışınca kızlarla konuşmama durumu söz konu olunca el ne der demeye başlıyor. Aynı şekilde yarı çıplak gezen bir genç kız din ile tanışınca tesettür emri karşısına geliyor. Başlıyor el ne der demeye. Peki şunu sormak lazım. Sıfır kol ve mini kıyafetlere el bir şey demiyordu da tesettürüne mi el bi şey diyecek ? Sakın o el değilde içindeki nefis ve yanındaki şeytan olmasın bi şey diyen. Yoksa elin senle ne işi var ?

Konuyu biraz daha açalım. Günah için çok cesur olan halkın bir şey diyeceğinden korkmayan gençlik, din ile tanışınca el ne der demeye başlıyor. Sokak ortasında dudak dudağa öpüşenler din ile tanışınca tesettüre el ne der demeye başlıyor. Peki şunu soralım o gence sen sokakta sevgilinin dudaklarından öperken el sana “orospu” demiyor muydu ? Eee ! Bu kadar cesaret gösterebilirken neden tesettür gibi halktan kafirler hariç kimsenin karşı çıkmadığı bir şey için neden el ne der diyorsun ?

Sağına soluna piercing takarken, dövme yaptırırken, saç uzatırken, yırtık pırtık kot giyerken el ne der mi diyordun ? Eee ne değişti ? Aynı samimiyeti din ile tanışınca da göstersene. Bu abuk subuk icraatleri yaparken annene babana karşı çıkıyordun. Hiç el ne der demiyordun. Ama ne hikmetse din olunca el ne der demeye başlıyorsun. Lütfen riyakarlığı bırak. “El ne der değil Allah ne der” de ! ve Artık Allah için bir şeyler yap !

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.515.108


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.