Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / E-Ticaret’te Güven

E-Ticaret’te Güven

Ticaret’te olduğu gibi E-Ticaret’te de güven çok önemli. Bu yazımda E-Ticaret’te kendine güvenin ne kadar önemli olduğuna değineceğim.

Piyasada bir çok kişi artık internetten para kazanma kelime grubunu ağzına sakız etmiş durumda. Bu yüzden bir çok kişi de bu umutla para kazanmayı düşünüyor. Hatta blog aç köşe ol diyenleri duydukça bu işe iyice canım sıkılıyor.

E-Ticaret’te kendine güven kesinlikle olmalıdır. Ne yapıyorsanız yapın kararlı ve sabırlı olmak zorundasınız. Belki ticarette 2-3 ayda dönüş alırsınız. Fakat E-Ticaret’te belki 3-4 sene çok ciddi iş yapamayabilirsiniz. Ama bu sürede işiniz gelişecektir. Genelde E-Ticaret’te başarılı olmuş biri küçük miktarlarda para kazanmaz. Çünkü E-Ticaret, Ticarete nazaran çok hızlı ve çok daha iyi para kazandırır.

Açtığınız sitelerin 4-5 ayda iş yapmasını beklemeyin. Bir ticari işletme açıldığı ilk sene kar yapmayı düşünmez. Ne kadar az zarar ederse o kadar kardır diye düşünür. Çünkü tanınmak zaman alır. Siz de işinizde sabırlı olmalısınız. Pes etmemelisiniz. Ama şunu da hiç unutmayın. İnternet için söylenen “Yattığı yerden para kazanıyor” tabiri çok yanlıştır. Eğer yatarsanız para kazanamazsınız.

Bir çok yazımda e-ticarete değindim. Tüccarların bir araya geldiği platformumuz Ticaret Merkezi’nde de bu konulara değinmekteyiz. Siz de aramıza katılabilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.454


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.