Perşembe , 2 Şubat 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Dua’nın Kaynağı Hadistir

Dua’nın Kaynağı Hadistir

Selamün Aleyküm Arkadaşlar

Şöyle bir baktımda 10 Kasım gününden bu yana hiçbir paylaşımımız olmamış. Çok yoğun çalışmalarımdan dolayı yazmaya fırsat bulamadığım için sizlerden özür diliyorum.

Çalışmalarım dedim. Onlardan biraz bahsedeyim.

Dua’nın kaynağının hadis olduğu aşikar bir gerçek nitekim Kur’an bile Rasulullah’ın(a.s.m) bize aktardıkları vahiy değil mi ? İşte hem Kur’an-ı Kerim’de hem de Hadis’te duaya ne kadar önem verildiğine dair bir çok yazılar yazdık.

Çalışma sürecim hadis sitesi üzerine idi. 6.000 e yakın kütüb-i sitte hadislerini bir araya getirdik kategorilendirdik. Ravileri ve Kaynaklarıyla güzel bir site yaptık. Şu an sitenin bir kaç eksiği mevcut. Onları da zamanla gidereceğiz.

En önemli eksiği site içi arama olmaması. Onun üzerinde de çalışmalarım devam ediyor.

Google şu an için sadece anasayfamızı indekslemiş. Yani arama sonuçlarında daha çıkmıyor sitemiz. O yüzden sizin desteğinize ihtiyacımız var. Arkadaşlarınıza tavsiyeleriniz ve sitemizin ziyaretçi sayısının artması Google’ın siteyi daha hızlı indekslemesine vesile olacak. Çünkü Google algoritması sitede ziyaretçilerin geçirdiği süreyi hesaplayabiliyor. Ne kadar çok gezen olursa da site değerlidir diyor Google. Böylelikle indeksi hızlandırıyor.

Gelelim sitemizin adresine. www.ilkvahiy.net sitemiz artık bir İslami Kültür Forumu olma yolunda ilerliyor. Biz de sitemiz üzerinde her geçen gün çalışıyoruz. Hadis sitemiz ise http://hadis.ilkvahiy.net olarak subdomaine kurduk. Bu adresten 6.000 e yakın hadisi okumanız mümkün. Kaynaklarıyla eş zamanlı olarak facebookta arkadaşlarınızla paylaşabilir ve yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Yakında hadisi e-mail olarak gönderme sistemi de kurulacaktır.

Dua’nın Kaynağı Hadis ise hadislere önem verip hadisleri ihya etmemiz gerekiyor. Hadisleri kaynaklarıyla öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kısa bir sürede Hadislerimiz Toplam 16,459 kere görüntülenmiştir. Bu sayı zamanla inşaallah milyonları bulacaktır.

Selametle…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.619.011


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.