Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Dua Zinciri

Dua Zinciri

Dua Zinciri Oluşturmaya Ne Dersiniz ?

Selamün Aleyküm Arkadaşlar, Dua Günlüğü olarak adımıza yakışır bir uygulama başlatmak istiyorum. Dua zinciri yaparak birbirimize dua edelim inşaallah. Aşağıdaki yazıyı okuyunca birbirimize dua etmenin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

Bu dua zinciri eline ulaşan kişi http://www.duagunlugu.com/2009/11/dua-zinciri.html adresine girsin ve duasını konumuza eklesin lütfen. Böylelikle bizden sonraki gelen herkese bir dua edelim. Örneğin 150 kişi dua etti. 151. gelen kişi inşaallah 151 kişinin duasından nasiplenecektir. Herkes benden sonraki gelecek arkadaşlara diyerek duasını etsin. Ağızdan etmemiz önemli fakat konuya yazarsak sizlerin şevkinden diğer arkadaşlar da şevklenecek ve güzel bir zincir olacak inşaallah. Aynı arkadaşlar defalarca girip girip dua yazabilir. Çünkü bu zincirde en sonda olmak daha makbul çünkü ne kadar dua varsa son girenlere edilecek. Tekrar tekrar edilmesi de hayır olacaktır inşaallah.

İlk duaya başlıyorum : “Allah’ım senin yolunda hayrı arayan arkadaşlarımıza yardım. Onları doğruluktan saptırma. Dünya ve Ahirette güzellikler ver. Hayırlı bir evlat, hayırlı bir eş, hayırlı rızk ve hayırlı bir ölüm nasip et. Benden sonra gelen arkadaşlarıma selam olsun. Allah ibadetlerimizi makbül eylesin. Amin”

MÜ’MİNLERİ BİRBİRLERİNE ETTİĞİ DUANIN ÖNEMİ

Cenab-ı Rabbül Alemin Hz. Musa’ya:

“Ya Musa bana günahsız bir ağızla dua et!” diye buyurdu.

Musa (a.s.):“Yarabbi bende öyle bir ağız yok ki, sana nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim,” dedi.

Bunu üzerine Allah’ü Teala:

“Başkalarının ağzıyla dua et çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın, öyle hareket et ki diğer insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Veya kendi ağzını temizle, Allah’ın (c.c) adı temizdir onu zikrederken ağız temizlenir,” buyurdu.

Ümmü Derda (ra)’dan rivayete göre, Resulullah (sav) efendimiz buyurmuştur:

دعوة المسلم لأخيه بظهر الغيب مستجابة عند رأسه ملك موكل، كلما دعا لأخيه بخير، قال الملك الموكل به، آمين و لك بمثل..

“Bir müslümanın, bir din kardeşine gıyabında yaptığı DUA kabul olunur. Başında vazifeli bir melek vardır. Kardeşine hayır DUA’da bulunduğu vakit, bu melek: ‘AMİN’ der. Ve: ‘Senin için de bir misli olsun’ der.” Müslim-Ebu Davud Tac c 5 s 210

Hadisin Tirmizi’deki metninde hafif bir değişiklik var ki şöyledir:

إن أسرع الدعاء إجابةً دعوة غائب لغائب..

“En çok kabul edilen dua, din kardeşin gıyabında yapılan duadır” Ebu Davud-Tirmizi: Tac c 5 s 211

Efendimiz (sav), Ömer (ra) umre yapmak üzere kendisinden müsaade almaya geldiğinde Resulullah (sav):(لا تنسانا يا أخي من دعائك)“Kardeşim bizi duandan unutma” diye kendisinden dua istemiştir. Hz. Ömer der ki:(كلمة ما يسرني أن لي بها الدنيا)“Bu, bir sözdür ki, bedelinde dünya verilseydi, o kadar sevinmezdim” buyurur. Ebu Davud-Tirmizi: Tac c 5 s 211

Peygamber efendimiz,(Allahü teâlâya günah işlemeyen dil ile dua edin)buyurdu. Böyle bir dilin nasıl bulunacağı sual edilince, (Birbirinize dua edin! Çünkü ne sen onun, ne de o senin dilinle günah işlemiştir) buyurdu. [Tergibüs-salât]

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Bir Müslümanın din kardeşinin arkasından ettiği hayır dua kabul olur. O dua edince, bir melek, “Âmin, kardeşin için istediğinin aynısı sana da verilsin” der.) [Müslim, Tirmizi, İbni Mace]

(Allah ile arasında perde bulunmayan iki dua vardır. Biri mazlumun duası, diğeri de kişinin din kardeşinin gıyabında yaptığı duadır.) [Taberani]

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.338


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • elcin

  her zorlukla bas edebilmek icin,pes etmeyip devam edebilmek icin, karamsarliga kapilmamak icin Rabbim herkese sabir ve guc versin.Rabbim her zaman gulmeyi nasip eylesin. Amin.

 • kedi70

  Yarabbi!!!!!Giyabinda yaptigim kardeslerim sikintilarini gider,yerine rahat huzur ,mutluluk nsip eyle….Darda olanlara genislik ver,borclari olanlara borclarini ödemeleri icin kolaylik ver..Dogru yoldan ayirma…Kalplerine muhabbet ver…Rabbim seni anmayi senin rizani kazanmak ici hayirli ameller nasip eyle..Son nefeslerinde iman Kur´´an nasip eyle..Peygamberimize gitmeyi görmeyi ondan sefaat dilemeyi nasip eyle..Yarabbi !!!Yaptigim dualariu kabul eyle….

 • kedi70

  Yarabbi!!!!Giyabinda yaptigim kardeslerim icin dua mi kabul eyle!!Kalplerine genislik ver.Sikintilarini gider,yerine huzur ,mutluluk ,nasip eyle..Islerinde kolaylik ver.Dogru yoldan ayirma.Peygamber Efendimizi (s.a.v) gitmeyi görmeye sefaatine nail eyle..Rizani kazanacak hayirli ameller nasip eyle…Cennette Cemal eyle..Bekar genclere saliha esler nasip eyle..Bekar kizlara salih gencler nasip eyle….Iki cihanda mutlu bahtiyar eyle..

 • yasin0610

  Çok güzel dualar etmişsiniz, Allah razı olsun.

  [Allah'ım Gönlümün istediğini hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eyle…]

  Allah herkesin gönlündekini versin. Amin.

 • yozgadi

  Yarabbim benim ve tüm kardeşlerimin tüm maddi ve manevi sıkıntılarını kolaylıkla atlatabilmelerinie yardımcı ol borçluların borçlarını ödemelerini hastaların deva bulmaladını nasip eyle amin

 • sultan mobilya

  Selamun aleykum ALLAH cc sizlerden razı olsun çok güzel bir hatırlatma yapmışsınız benimde dost ve tüm insanlara dua etmeden geçmem.(ALLAH ım bu dua yı düşünen, hazırlayan,okuyan,okumayan,çümlesinden ALLAH ım sen razıol dünyalarını,ahiretlerini sıkıntılı eyleme bu dua ları vasıta kılıp günümüze kadar ulaştıranlara ahirette cennetine nail eyle bu güzel paylaşım için de bizlere fırsat verdiğin için ALLAH ım sonsuz şükürler olsun sana)

 • Anonymous

  Ey yaratıcımız ve sahibimiz.Bize kendini sevdir.Bizi kendine yönlendir.Üzüntü ve endişelerimizi gider.Kendinle dost yap bizleri.Ne kadar cömert olduğunu bizlere unutturma.
  Ağır hastası olanların hastalarını iyleştir.Umutsuz olmamıza izin verme.AMİN..

 • dolunay

  üstte 7 kardeşimin ettiği dualara gönülden amin diyorum.
  Allah'ım! Gazabından rızana, cezalandırmandan affına, senden yine sana sığınırım. Sana olan övgüleri sayamam. Sen, kendini övdüğün gibisin.

  Müslim(1/532)

  kardeşim başlattığın dua zinciri içinde Rabbim razı oldun….ortak dualarda olabilmek duası ile….

 • leyla

  Allah, dua zincirini başlatandan da riayet edenden de razı olsun.Allah hepinize herşeyin en hayırlrsını nasip etsin.
  Amin

 • Anonymous

  allahım bütün müslüman müminlerin duasını şu übarek cuma günü ve kurban bayramında kabul buyur çocuk tedavisi gören arkAadaşlaımında dualrını kabul buyur herkese salih evlatlar nasip eyle yarabbi.amin

 • RECEP

  ALLAH(CC.) bu dua zincirine vesile olan bütün arkadaşlarımızdan kardeşlerimizden razı olsun rabbim bütün ümeti müslümanın dertlilerine deva hastalarına şifa borçlularına acil edalar nasip etsin imandan kuranda islamdan doğru yolundan ayırmasın çok sıkkıntılı bi dönemden geciyok ülke olarak rabbım bu cennet vatanımızı elimizden almasın bizlere yar ve yardımcımız olsun rabbim bütün ümetti müslümanın hayırlı dualarını kabul ve makbul ettsin rabbimbütün borçlu kullarına acil edalar ödeme kolaylığı versin AMİN bütün kardeşlerim ALLAHA emanet olun

 • zen

  inançlarımı kaybetmekten koru Allahım.umudumu kaybetmekten koru..lanet ettikçe şeytana zorluğuma,zorluk eklemesine izin verme Rabbim. sağlığım için okuduğum duayı ve okunan her duayı kabul et,hiç bir kuluna derman aratma Yaratıcım okunan hiç bir duanın bu alemde kabul olmayışı Senden değil sen istersen kabul edersin,sana imkansız diye birşey yoktur..HAK yoktan var eder.. bu dünyada bizlere sağlığımızla ilgili dert verme Rabbim..bize mucize olanlar(Tüm yarattıkların) ve herbir hücremiz için Sana sonsuz şükürler olsun Rabbim. benim isyan eden kullardan olmama fırsat verme Rabbim..kalbimde neden diye başlayan bi sorgu..sonra Affet diye ağlayan iki göz.bundan beni ve tüm kullarını koru dert verme,derman aratma Rabbim..Rabbim benden alacağın ilk nimet ruhum olsun..beni senden ayırma…bana sahip çık ve tüm kullarna..ve şifa bekleyen her kuluna şifa ver..kalbine,bedenine,zihnine ve ruhuna…Allah'ım bana sağlığımı nasip et ve tüm sıhhat bekleyen kullarına.AMİN.

 • dolunay

  zen kardeşim dualarına gönülden amin diyorum çok samimi bir dua şuan ilaç gibi geldi …şimdi okumama vesile olan kardeşiminde Rabbim sıkıntılarını gidersin inş…inanmak ve dua etmek çok güzel iyiki inanıyoruz iyiki Yaradan'dan istiyoruz…dualarınızda olabilmek duası ile…

 • BURHAN (^^)

  ESSELAMUALEYKÜM, TÜM BU ZİNCİRE İŞTİRAK EDEN KARDEŞLERİME VE ÜMMETİ MUHAMMEDE ,RESULULLAH EFENDİMİZİN CENABU HAKTAN İSTEDİĞİNİ BENDE İSTİYORUM,EFENDİMİZİN RABBINA SIĞINDIĞI ŞEYLERDEN DE YİNE ONA SIĞINIYORUM TÜM KARDEŞLERİN BU SAMİMİ DUALARINA CANDAN AMİİİN DİYOR ,BU GARİBEDE DUANIZDA YER VERMENİZİ İSTİRHAM EDİYORUM.

 • pelin

  selamün aleyküm. rabbim hepimizin yardımcısı olsun. rabbim hastalarımıza(benim ablamada) tez zamanda hayırlı şifalar nasip etsin.rabbim bu dünyada islamı yaşamayı nasip etsin hepimize.borçlu olanlara borçlarını ödeme kolaylığı nasip et yarabbim,bekar olanlara hayırlı eş,evladı olmayıp isteyenlere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip et.hepimizin gönlündeki hayırlı muradları nasip et yarabbim.senden baska gidecek kapımız yok yarabbim.bizi senden baskaına muhataç etme.dermansız dert verme bize yarabbim.rabbim bütün kardeşlerimin gönlündeki hayırlı muradlarını tez zamanda nasip et yarabbim.

 • YEŞİM

  Arkadaşlar benden de dualarınızı esirgemeyin .Gücümün tükendiği şu günlerde fazlası ile ihtiyaç duyuyorum buna .Zor günler geçirmekteyim şimdi den Allah razı olsun hepimizin duası kabul olsun .

 • sultan mobilya

  Kardeşim herne sıkıntın varsa ALLAH cc senğiler sevğisi hz muhammed aleyhis selamın yüzü suyu hürmetine ve tüm peygamberler hürmetine senin ve cümlesinin sıkıntılarından kurtarmasını sağlık ,huzur ve şifalar vermesini niyaz ederim .(AMİN) ALLAH IM TÜM DUA EDEN KARDEŞLERİMİN DU A YAPTIKLARI VAKTİ KABUL BUYURDUĞUN VAKİT OLMASINI NASİB EYLE VE DUALERINI LÜTFEN KABUL ET.(AMİN)

 • raina

  (ALLAH C.C) YA RABBİM, burada hayır dualarını yazan tüm kullarının sıkıntılarını gıder, onların üzerıne rahmet yağmurlarını ındır, her birinin işlerini kolaylaştır, nasıplerını salih kıl AMİN.

 • Zen

  Rahman ve Rahim olan Allah'ım,tövbelerimi kabul et,tövbe edenlerin tövbelerini kabul et..Allah aşkıma,peygamber aşkıma kabul et Rabbim…Allah'ım peygamber Efendimiz S.a.v. in Sana olan aşkının,Senin O'na olan sevginin yüzü suyu hürmetine emanet ettiğin bedenimizi,kalbimizi,ruhumuzu tövbelerimizle arındırıp tertemiz kıl…bütün tövbe edenlerin tövbelerini kabul et..,onlara bedenlerini,kalplerini,ruhlarını tövbelerinden sonra emanet etmiş gibi gör Ya RABBİM.bütün geçmiş günahlarımızı bağışla…

 • FİTNAT

  Rabbim hiç kimseye kaldıramayacağı bir yük vermesin,evlatlarımızla terbiye etmesin.Evlat acısı çekenlere bol bol sabır ihsan eylesin.Yavrularımızı öksüz yetim bırakmasın,öksüz ve yetimleri her türlü kötülükten korusun.Ailemizin ve tüm sevdiklerimizin iki cihanda acısını göstermesin,cennetine kabul ettiklerinden ve Peygamber Efendimiz'e(s.a.v) komşu olanlardan eylesin.Allah korkusu olmayanlarla karşılaştırmasın,yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi nasip eylesin.Allah sizlerden razı olsun AMİN

 • Anonymous

  ya Rabb kuranı gönümüzün baharı sandırımızın nuru hüzün ve sıkıntımızın çaresi kıl… amin

 • Anonymous

  sevde ruveyda adinda 30 gunluk bir bebeimizde hirschsprung hastalıgı tespit edildi.kalınbagırsak ile ilgiili bir hastalık olup bebek bagırsaklarındakı bazı sinir uclarındaki problemlerden dolayı kakasını yapamıyor ve gazını cıkaramıyor malesef.ve doktorlar ameliyat olması gerektigini soyluyorlar.bebeimiz icin lutfen dua.Cenabı Allah ve tekaddes hz leri acil sifa versin.İllaki ameliyat olacak ise de Rabbim bebeimize ve ailemize sabır versin.Toplu,ısrarlı ve ihlaslı dualariniza cooook ihtiyacımız var.Allah c.c dua eden kardeşlerimizinde hastaları var ise şifa,borcları var ise eda,dertleri var ise dermanlar ihsan eylesin……

 • GAMZE

  ALLAHIM SENIN HUZURUNDA YUZUMUZU KARA CIKARTMA SEVDIKLERIMIZI BASIMIZDAN EKSIK ETME.TUM HASTALARA,ANNEMEDE SIFALAR VER YARABBI…SEHIT OLARAK OLMEYI,SANA LAYIK BIR KUL OLMAYI,İCİMİZDEN ALLAH SEVGISINI VE KORKUSUNU CIKARMAMAYI NASIP ET. AMİN.

 • YILDIZ

  YARABBİM BURADAKİ DİN KARDEŞLERİMİN DUALARINI KABUL EYLE SIKINTARINI GİDER BUNALTMA İSYAN ETTİRME GÖNÜLLERİNE GÖRE VER ALLAHIM BENİ VE AİLEMİDE SIKINTILARIMIZDAN KURTAR BORÇLARIMIZI ÖDETTİR YARABBİM HAYIRLI İŞ VER EŞİME YAVRULARIMIN RIZKINI HAYIRLISIYLA HELALİNDEN VER KENDİM İÇİN NE DİLİYORSAM CÜMLEYE VER YARABBİM HAZİNENDE BOL MUCİZELERİN ÇOK YARABBİM YARDIM ET BİZEDE CÜMLEYEDE. AMİN..

 • özün

  yarabbim,buradaki tüm kardeşlerimizin dualarını kabul et.Hepsinin sıkıntılarını gider,muratlarına nail et.İçlerinde bana da hayırlı ömürlü bir erkek evlat nasip et. Hazinenden istiyoruz sen geri çevirme yarabbi.AMİN

 • sehzade

  muhteşem sonsuz buyuk Allah'ım
  Sana inanıyor,sana guveniyor,senden rahmet, senden şefaat, senden merhamet diliyoruz.
  Bizleri zalimin zulmunden ve zulmetmekten koru.
  İmandan ve kuran dan ayırma,nefsimizle basbasa bırakma.hayırlı bir yasam, hayırlı bir olüm ve hayırlı bir ahiret hayatı nasip eyle…sehzade.

 • ismail lale

  YA RAB! bizi annemizi babamızı kardeşlerimizi sevdiklerimizi kazadan beladan sıkıntıdan detten hastalıktan gözden nazardan nefesten depremden selden felaketlerden kaza kursunundan kötü insanlardan nefsimizden koru ya rabbim bizlere bütün güzelliklerini görmeyi sana hamd etmeyi nasipeyle

 • ismail lale

  (2)burda dua edip amin diyen bütün kardeşlerimin işlerini güçlerini rast getir sen herşeyi gören herşeyi bilensin bak şu aciz kullarına birbirlerini görmeden tanımadan sırf kardeş oldukalrı için birbirlerine nasıl dua ediyolar Peygamber Efendimizin yüzü suyu hurmetine tüm peygamberlerinin yüzü suyu hurmetine bizlerin duasını kabul eyle sınavı olanlara zihin açıklığı işi olanlara hayırlı işler bereketli bol helal kazanç işsiz olanlara hayırlı bir iş cocugu olmayanlara hayırlı evlat hsatası olanlara aicil şifa derdi olana acil deva nasip eyle Amin…

 • meral

  allahım sen doğru yoldan ayırma,günahlarımızı hatalarımızı bağışla,sana sığındık sen koru kolla,içimizdeki sıkıntıyı al,sevdiklerimizden ayırma,dualarımızı kabul et,burdaki dua eden tüm müslümanların duasını kabul et benimkinede et rabbim…..amin

 • Anonymous

  YA RABBİ HZ.MUHAMMED(s.a.v.) ÜMMETİNİ BAĞIŞLA,ONLARIN GÜNAHLARINI AFFEYLE BİZLERİDE HZ.MUHAMMED (S.A.V.) ÜMMETİNDEN EYLE. ANNEM,BABAM,KARDEŞLERİM ,AİLEM ,ÇOCUKLARIM,YEĞENLERİM VE BUSİTEDE DUAYA KATILAN VE KATILMAYA NİYETLENEN NEKADAR İNSAN VARSA ONLAR ADINA ALLAHIM HABİBİNİN (s.a.v) iki dünyaya dair isteği güzelliklerin en hayırlısını senden ister,iki dünyaya dair sığındığı şeylerin şerrinde ALLAHIM sana sığınırız.Bizleri son nefeste imansızlıktan ,kabirdeki sorgu suallere cevap verememekten,kabirden kalkarken amel defterinin soldan,önden ve arkadan verilmesinden ,hesaba çekilirken zorlanmaktan,sıratı geçerken ve cennet kapısından gireceğimiz zaman karşılaşacağımız bütün sıkıntılardan YARABBİ SENİN İSMİNLE SANA SIĞINIRIZ.DUAYA SONRADAN DAHİL OLACAKLARIDA BU DUAMA DAHİL OLMASINI SENDEN NİYAZ EDERİM ALLAHIM….

 • GAMZE

  ALLAHIM BURADA DUA EDEN BUTUN MUSLUMAN KARDESLERIMIZIN VEDE BENIM DUALARIMI KABUL ET DUALARIMIZI BOŞ CEVIRME YARABBIM SEN AFFEDICISIN BAGIŞLAYANSIN BIZLERIDE BAGIŞLA.HASTALARA SIFA ,DERTLILERE DEVA VER YARABBIM. AMIN.

 • yagmur

  amin amin arkaşlar allah hepinızın duasını kabul etsin ben cok buyuk yanlışlar yaptım benım ıcın dua edın kurtulmak istiyorum hatalarımdan cok zor zamanımda burayı buldum allah af etsın dogru yoldan ayırmasın

 • GAMZE

  MUBAREK MEVLID KANDILIMIZ HEPIMIZE KUTLU OLSUN. BU MUBAREK GECEDE BUTUN DUALARIMIZ KABUL OLUR INŞAALLAH.ALLAH HEPİMIZI KORUSUN… AMIN…

 • Anonymous

  ALLAHIM GÖNLÜMÜZDEKİNİ HAKKIMIZDA HAYIRLI EYLE HAKKIMIZDA HAYIRLI OLANI GÖNLÜMÜZE RAZI EYLE… HERKESİN DUALARININ KABUL OLMASI DİLEĞİYLE..AMİN

 • seda

  yüce rabbim herkezin gönlündekini hayırlı eyler inşallah… dertlilere deva hastalara şifa borçlulara eda nasip eylesin… rabbim senin yüceline merhametine sınırız sen yolumuzdan şaşırtma tüm kardeşlerimim duası için AMİN seda

 • şebnem

  yüce mevlam bu mübarek cuma günü yüzü suyu hürmetine bütün müminlerin günahlarını af eylesin ve içlerine huzur ve iman aşkı versin

 • Anonymous

  Benden önce ve benden sonra edilen cümle dualara Benide dua eden kardeşlerimle birlikle ilhak eyle Güzeller Güzeli Sultan'ım…

  Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler içinde birlikte olmayı nasip eyle.
  Hz. Muhammed aleyhisselam ın ümmetini yalvarıyor sana ne olur imdad eyle cümle dertlerimize.

 • belma

  RABBİM! HASTA OLANLARA ŞİFA, DERTLİ OLANLARA DEVA, BORÇLU OLANLARA EDALAR NASİP ET ALLAHIM.YÜCE MEVLAM KİMSEYİ DARDA KOYMA, HERKESE HAYIRLI İŞLER HAYIRLI EŞLER NASİP ET.ÇOCUKLARIMIZA HAYIRLI YAZILAR YAZ, ONLARA ZİHİN AÇIKLIĞI VER YA RABBİM.İŞİMİZİ GÜCÜMÜZÜ RAST GETİR HAYIRLARA VESİLE ET ALLAHIM.
  PAYLAŞILAN TÜM DUALARA AMİN!ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL VE HAYIRLI ETSİN İNŞALLAH.HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN!

 • suna

  yüce mevlam bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet bizi salim kullarından eyle
  Allahım bizlere hayırlı sağlıklı evlatlar nasip et borçlarımızı ödememize yardım et bizi bildiğimiz bilmediğimiz tüm kötlüklerden sen koru Allahım bizlere sınavlarımızda başarı ver yarabbim burada dua edenlerin dualarını sen kabul et yarabbim Amin

 • Anonymous

  yüce allahım bütün kullarına iç huzuru versin beni ve tüm müslüman kardeşlerimi yolundan imandan ayırmasın allah bizi unuttugu kullardan eylemisinn aminnn hepinizin duası kabul olur inşallah

 • Anonymous

  Rabbim,
  Yalnız senden yardım ister ve yalnız sana sığınırız. Beni, Annemi, babamı ve bütün mümin kardeşlerimi ve burada birbirinin dualarına katılıp amin diyen kardeşlerimi bağışla.Ve onlarında dualarını kabul eyle. Kazalardan belalardan şeytanın ve zalimlerin şerrinden koru. Geçmişlerimizin ruhlarını şad eyle. Onlara Affı mağfiret buyur. Şefkat ve merhametinle kucakla. Bu mübarek Cuma günü şu okunan ezan yüzü suyu hürmetine sana açılan ellerimizi boş çevirme yarabbi. Dertlilerimize deva, borçlularımıza eda, hastalarımıza tez vakitte şifalar nasip eyle. Senin yolunda İslama uygun yaşayabilmeyi nasip eyle. Dualarımızı kabul eyle kabul eyle kabul eyle…
  Amin.Amin.Amin…

 • Anonymous

  ALLAH'IM BÜTÜN İYİ KULLARININ DUALARINI KABUL ET .ALLAHIM BENİ DUAMI HAYIRLA BANA NASİP ET;SENDEN BAŞKA TAPILACAK VE SENDEN BAŞKA DUA EDİLECEK YOKTUR ÇÜNKÜ SEN BÜYÜK ARŞINDA RABBİSİN TEK VE KUDRETLİSİN AMİN.

 • Muhsin YILDIZ

  ya rab.. benden isteyin vereyim diye buyurdun ki bizde senden istiyoruz.. müslüman kardeşlerimizin yaptığımız ibadetleri noksanlarıyla kabul eyle, nefislerimize yenilerek işlediğimiz günahları af eyle tövbelerimizi kabul et, sana layık bir kul olamadığımız için bizleri affet, rahmetini üstümüzden eksik etme, kabir azabından bizleri koru, münker ve nekirin suallerine kolayca cevap vermeyi ihsan eyle, bizleri hesaba çekeceğin günde kolaylık ver, sırat köprüsünü göz açıp kapayıncaya kadar geçmeyi nasip et, bizi cehennemden azad edeceğin ameller işlemeyi nasip et, son nefesimizde de kelime-i şehadet getirerek bizlere çene kapamayı nasip et, bizleri rahmetinle cennetine koy. şüphesiz ki sen bize anne ve babamızdan da çok acıyansın. AMİN…

 • ibrahim gök

  allah bana bigün ailemin bana yaptıklarını sorma gücü versn …. tüm müslüman kardeşlerimn ramazanı kabul olsun inşallah . allaha emanaet..

 • Anonymous

  ALLAH IM SEN BÜYÜKSÜN SEN YÜCESİN SEN ULUSUN YARABBİM BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN İSTEKLERİNİ ARZULARINI DUALARINI KABUL EYLE YARABBİM SIKINTIDA OLANLARA HUZUR DARDA OLANLARA GENİŞLİK NASİP ET ALLAH IM ŞÜPEŞİZ SEN İŞİTEN DUALARIMIZI KABUL EDENSİN TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ BELALARDAN SIKINTILARDAN KORU YARABBİM GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLA YARABBİM..

 • Anonymous

  Rabbimiz tüm inananlara kendisini,gönderdiği elçi ve kitapları anlamak ve amel etmekle beraber inandım diyen tüm insanların iyilikte,yardımda,paylaşımda,tebessüm etmede,gülmede,selam vermede,almda ,vermede kendisi için değilde çevresi için yapanlardan olmamızı nasip etsin derken,cenabı rabbul alemine bu ana kadar ve bundan sonra verdiği sayısız ,sonsuz,sınırsız nimet ve lutufları için yine sayısız sonsuz sınırsız teşekkürler,hamdüsenalar olsun diyebiliyorum sadece,bizim gerçekte ne şükrümüz ne hamdımız hiçbirşeyi karşılamaz biz bunlardan aciz ve gafiliz sadece yapmaya çalışabiliriz ama bu kadar,rabbim bizleri kendi halimize bırakmasın ama bırakmadığınıda unutturmasın,amin.

 • tuğçe

  RABBİM içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı hürmetine benim,sevdiklerimin ve burada bulunan bütün kardeşlerimin günahlarını affeyle.Tövbelerini kabul eyle.İçinde bulunduğum çaresizlikten beni kurtar.Ve benden daha çaresiz olan tüm kullarına yardım et,merhamet et RABBİM.Kusur açanlardan değil,kusur örtenlerden olmayı bizlere nasip et.Merhamet edenlerden,doğru yolda ilerleyenlerden olmayı bizlere nasip et YARABBİM.ALLAHIM günahlarımı ve günahlarımızı affeyle.SANA ŞÜKÜRLER OLSUN.HALİMİZE ŞÜKÜRLER OLSUN.Sen bizleri hayırlı günlere eriştir ALLAHIM.Sen hayırlı bir insan olmamı nasip eyle beni ve sevdiklerimi ve buradaki tüm insanları kötülüklerden koru,kötülerden koru.Sen kötülere fırsat verme YARABBİM.Sana sığınıyorum beni,AİLEMİ VE TÜM BURADAKİ KULLARINI hiçbirzaman sensiz bırakma…AMİN

 • yunus

  erhamen rahimin islemis oldugumuz gunahlardan dolayi bizleri affeyli sen effedicisin effetmeyi seversin bzileri de affeyle,riyadan kibirden uzak et sana layik kul paygamberimiz muhummed m. s.a.s layik ummet eyle,cennetinde cemalini gormeyi nasip et yarab dualarimizi kabul et

 • Anonymous

  Ya Rabbi, sen ümmeti Muahmmetin ve bizlerin dualarini bu muabarek Ramazan Serif yüzü suyu hürmetine Kabul eyle-Safi yüzü suyu hürmetine, tüm hastalarimiza, icindede benim aileme ve bana sifalar ihsan eyse.Tüm Müslumanlara aff ve affiyet ihsan eyle her iki cihandada.Ya Rabbi, tüm bekar kardeslerimizi muradlarina erdir, icindede beni ve ümmeti Muhammete icindede bizi hayirli uzun ömürler nasip et ve son nefeste iman nasip et….Tüm sikintilarimizin deff icin ve dualarimizin kabulu icin -EL Fatiha.Hepinizin duasini RABBIMIZ kabul etsin. KArdeslerim dualarinizi beklerim-

 • Anonymous

  Ya Rabbi bu gece hatırına bizleri bağışla. affa kanan affa doyanlardan arınıp temizlenenlerden eyle bizi. Ya Rabbi; darda kalana zorda kalana 'imdat' bekleyene,hasta,yaşlı,zayıf olana,yoksul düşene, uzanacak el arayana,dua dua sana yalvarana,derdine dermen arayana, nefsinin ve şeytanın esiri olana, eli dili gözü,kulağı özüyle günah işleyene ve Senden YA RABBİ af bekleyene SEN yetersin YA RABBİ. YARDIM ET AFFET,BAĞIŞLA, BİZİ,Biz aciz zayıfız cehennemde yanarken bile dilim seni anar… ne olur bu zayıflığım ve zayıflığımızdan dolayıdayanma gücümüzün azlığından dolayı affet bizi YA RABBİ,YA RABBİ, YA RABBİ…..

 • loret

  YARATAN VE ESİRGEYEN ALLAH'IN ADI İLE
  YARABBİ sen herkezin gönlünden geçen güzellikleri nasip et herkezin gönlüne göre ver. hasta kullarına şifalar dertli kullarına devalar ihsan et. kullarının ne muratları varsa onları muratlarına erdir. bizlere saya layık kullar olmayı nasip ve müesser eyle. bir yerlerde dua bekleyen ve keşke şunun hakkında da dua etseler diyen kulların var onlarada duamızda yer verdik sen kabul et yarabbi. ne olur ellerimizi boş çevirme boynumuzu bükük bırakma. sevdiklerin hatırına dualarımızı kabul eyle yarabbim. AMİN

 • Anonymous

  allahım mümin kardeşlerimin dualarını hayırlarla kabul buyur…sevenleri sevdiğine kavuştur..hayırlı kapılar aç..borçlulara kolaylık ver hastalara şifa ver..her ne derdi varsa kardeşlerimin hayırlarla kolaylaştır amin…

 • nrybrn

  bu dua zincirini düşünen,uygulayan ve buralara bizler için mümin kardeşler için dua eden bütün herkesten ALLAH razı olsun inşaALLAH…
  Burda geçen dualarımızı ve bizden sonra gelecek olan kardeşlerimizin dualarını sen kabul eyle rabbimm… dualarımız bizim için hayırlı değiilse bize hayrını döndürerek ver ya rabbim.. bizi sana layık bir kul,peygamber efendimiz (s.a.v) layık bir ümmet anne babamıza layık bir evlad olarak karşına çıkarmayı nasip eyle ya rabbim vermiş olduğun ve vereceğin hiç bir dertten senden geldiğini bilerek yakınmayalım ve unutmayalım rabbim.. senin yolundan pevgamber efendimizi(S.A.V)n şefaatinden bizleri ayırma ya rabbim AMİN.

 • Anonymous

  allahım dinden imandan ayırma yüreğimizi sana yölent sen göstermezsen göremeyiz sen duyurmazsan duymayız sen söyletmezsen söyleyemeyiz bütün mümün kardeşlerimizi koru

 • oturaklı uçarı

  Ya Rabb'i günahlarımızı af ve mağfiret eyle bizlere dinde dünyada ve ahirette af ve afiyet ihsan eyle. İki cihan saadeti ihsan eyle. Amin Amin Amin

 • ZUHAL

  ALLAHIM SEN BÜTÜN MÜMİNLERİN DUASINI KABUL EYLE. DARDA KALANA SENİN YARDIMINA MUHTAÇ OLANI YALNIZ BIRAKMA. SEN KİMSESİZLER KİMSESİSİN SEN BAKİSİN RABBİM. BÜTÜN DUALARI DUYAR İŞİTİRSİN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VER RABBİM.AMİN. RABBİM HEPİMİZİN DUALARINI KABUL EYLER İNŞALLAH.

 • DENİZ

  YÜCE RABBİM SANA AÇILAN ELLERİ EDİLEN DUALARI İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE EYLE. BÜTÜN MÜMİN KARDEŞLERİMİZİN HASTALARINA ŞİFA DERTLİLERİNE DERMAN BORÇLULARINA EDA NASİP EYLE YARABBİM. GEÇMİŞLERİMİZİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN(SAV) ŞEFAATİNE NAİL EYLE YARABBİM. BU DUA ZİNCİRİNİ BAŞLATARAK GÖNÜLLERİMİZDEKİNİ BU SAYFAYA AKTARMAMIZA VESİLE OLAN KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN. YÜCE RABBİM İNŞALLAH DUALARIMIZI KABUL EDER. ALLAHA EMANET OLUN.

 • nedret g

  bütün dualarımızı allah kabul etsin,bismillahirrahmanirrahım,la havle vela kuvvete illahbillah.allahım herkeze senin helal rızkından hayırlı olan işlerinden nasip eyle ve bitmeyen sonsuz bolluk ve bereketinden sen yüce ve ulusun bizi rızzıksız ve darda bırakma.hepimize hayırlar nasib eyle allahım,amin,

 • halit

  Ey güzel Allah'ım(C.C)bütün kullarına senin nimetlerini görecek göz, anlayacak akıl, idrak edecek kalp ve cesaret ver. Sen biz kullarını senden gelen herşeyi sabırla, tevekkülle kabul edecek ve En Sevgili olan Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)'in izinde senin yolunda yalnız rızan için yürümekten alıkoyma.
  Sen biz aciz kullarını belalardan, hastalıklardan bilumum sıkıntılardan koru ve azad et yarabbim.
  Bu zinciri oluşturandan ve zincire dahil olanlarda Allah'ım(C.C) razı olsun, cümle edilen duaları kabul etsin inşallahüteala.

 • nazlı

  Allah hepinizden razı olsun Rabbim tüm dualarınızı kabul etsin Allahım herşeyi gönlünüze göre versin Sevdiklerinizden sizi hiç ayırmasın hem bu dünyada hemde öteki dünyada sizleri sevdiklerinizle birlikte olmanızı nasip etsin ben 4 sene önce babannemi kaybettim ve 3 ay öncede çok sevdiğim ve hayatımı birleştiriceğim kişiyi kaybettim çok özlüyorum onları hergün dua ediyorum onlara rabbim tüm ölmüşlerin günahlarını affetsin onları ve bizleri cennetine kabul etsin (amin)

 • Huseyin

  Allah bu siteyi kurandan ve bu siteyi ziyaret edenden razi olsun. Gecmisinizin ve geleceginizin gunahlarini af etsin. Allah bu dunyaya Islam duzeni nasip etsin. Dualarimizin hepsini kabul etsin. Allah gonlunuze gore versin. (Amiin)

 • ra

  Allahım butun ınanan kullarını benı.ailemi.butun sana ıbadet eden kullarını bagışla.bizlere dunya ve ahırette af ve afıyet nasıp eyle.efendimize selat ve selam eyle.bizi rızıksız.darda bırakma.gunahlarımızı af ve magıret eyle. hayırlı eş ve iş nasıp eyle.tum evlenecek lere hayırlı yuva.nasıp et.işsizlere iş ver rabbim.bizi yolundan cevırme.nerde guzellık varsa onu bulmayı nasıp et.

 • firdevs_i

  s.a arkadaşlar babam için sizden dua istiyorum Allah rızası için.Babam 1 yıldır mide kanseri ve şimdi yolunda gitmeyen şeyler var ve bugun sonuçlar çıkacak..Allah kimsenin başına vermesin çok zor bi mücadele en sevgiğinin gözlerinin önünde erimesi :(ne olur dua edelim.selatı tefriciye ye başlasam yardımcı olurmusunuz bana…

 • sibnaz

  S.a kardeslerim eşimin suanda cok muhim ve sıkıntılı bir durumu var Allah rızası için eşimin tez vakitte selamete kavuşması için nolur Fetih suresi okuyun ve Rabbim hepimizin tez vakitte yardımcısı olsun inşAllah