Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Dua Günlüğü Başarımız

Dua Günlüğü Başarımız

Dua kelimesi aranınca Google’da üst sıralarda çıkmak bir hayli zordur. Büyük kelime rekabetlerinden biri olan dua ve dualar kelimesi için bırakın ilk sıralarda olmayı ilk 3 sayfayı bile zor hayal edersiniz.

Dua Günlüğü projemiz okuyucularımız tarafından çok beğenildi. Şu an 200den fazla kullanıcı RSS yoluyla yazılarımızı okumakta. İnşaallah biz de kusurlarımızla da olsa yazılarımızla ve araştırmalarımızla Dua Günlüğü okuyucularına faydalı olabiliyoruzdur.

Dua Günlüğü şu an google’da arama sonuçlarında dua, dualar, bütün dualar kelimelerinde çok güzel sonuçlar veriyor. Dua ve dualar kelimesinde 1. Sayfa 8. Sıra, Bütün Dualar kelimesinde 3. sırada bulunmakta. Bu sonuçlar zamanla değişebilir.

Biz ekip olarak hiçbir zaman az ile yetinmedik çok şükür. Hırsın tek caiz olduğu yer amel noktasıdır. Bunu esas alan ilkvahiy.net Ailesi Dua Günlüğünde 1. sayfa 1. sırada olmak istiyor. Tabi bu hiç de kolay değil.

Bildiğiniz gibi Google’ın çok gelişmiş bir algoritması var. Popüler ve sevilen siteleri hemen algılıyor ve üst sıralara onu yerleştiriyor. Biz de inşaallah daha fazla yazı ve daha güzel içerikle bu hayır yarışına dahil olacağız. Arkadaşlarım ve ben Dua Günlüğü projesine çok önem vermekteyiz.

Dua Günlüğü‘nü beğeniyorsanız ve de takip ediyorsanız siz de konumumuzun üstlerde olmasını ve diğer kişilerinde bizlere ulaşmasını ister misiniz ?

Bunun için sizden tek bir şey yapmanızı isteyeceğiz. Sadece mail adresinize gelen dualara girip 1 paragraf da olsa konu hakkında görüş bildirmeniz. Direk teşekkür etmek yerine bir soru sorabilir veya fikir beyan edebilirsiniz. (Teşekkür’ü zaten istemiyoruz. Çünkü teşekkür de manevi bir ücrettir. İnşaallah ücretimiz Allah katında olsun.) Sizler konularımıza her yazdığınız cevap ile direk olarak Google servislerine ping gider.(bir nevi rapor gibi bilgilendirme paketçiği) Google konuya cevap yazıldığını fark eder. Sizin görüşünüzü de sunucularına yükler her cevapta tekrar gelir. Sonra bir bakar ki sürekli olarak bu konulara cevap geliyor. Demek ki bu kelimede en iyi site bu der ve o konuyla alakalı aramalarda bizi en üst sırada çıkarır.

Galiba derdimizi anlattık kardeşlerim. İnşaallah manevi desteklerinizi bekliyoruz. Allah’a emanet olunuz. Yorumlarınızla Dua Günlüğü‘nün içeriğine katkıda bulunmanızı can-ı gönülden diliyoruz.

Selametle,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.408.106


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.