Pazartesi , 28 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Dropbox Kesintisinin İşte Nedeni

Dropbox Kesintisinin İşte Nedeni

dropbox_Mailbox-Merge

Popüler bulut depolama servisleri arasında bulunan Dropbox, kısa süre önce bir kesinti yaşadı. Kesintinin Dropbox’un hack’lendiği nedeni ile olduğu iddia edildi. Sosyal medya üzerinden, bu saldırının başarıyla gerçekleştiğini ve özel bilgilerin ele geçirildiğini belirten Anonymous Korea ve 1775 Sec, söz konusu güvenlik açığının kapatılmaması durumunda işi biraz daha ileri götüreceklerini belirtiyorlar. Bulut depolama servisi önceden planlanmış bir bakım çalışmasıyla ilgili yaşanan problem nedeniyle kesintinin meydana geldiğini kaydetti. Bu süre zarfında Dropbox web sitesine girenler servisin bakım nedeniyle kapalı olduğu şeklinde bir mesajla karşılaştı.

Söz konusu kişiler Twitter hesapları üzerinden konuya ilişkin olarak bir mesaj paylaştı. Dropbox sunucularından aldığını iddia ettiği bir dosyayı yayınladı. Dropbox ise bununla ilgili ‘sahtekârlık’ dedi ve yayınlanan dosyanın Dropbox’a ait bir veri olmadığını vurguladı.

Şu an itibariyle Dropbox çalışıyor. Yetkililer meydana gelen kesintinin nedeni planlanmış olan bakım çalışmasından kaynaklandığını ve şu anda Dropbox’ta herhangi bir sorun gözükmediğini ifade etti. Dropbox kullanıcılarının hesaplarının herhangi bir tehlike içerisinde olmadığını belirten Dropbox yetkilileri ek olaraksa, kullanıcıların hesap şifrelerini değiştirmeleri gibi bir adım atmalarına gerek olmadığını belirtti.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 668.595