Çarşamba , 27 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Dişlerinizi Beyazlatmayın

Dişlerinizi Beyazlatmayın

dis-beyazlatma

Dişlerini beyazlatmayı düşünen kişilere ithafen yazılmıştır !

Yakışıklı bir insan olmasam da güzel dişlerimin olduğunu söyler yakınımdakiler. Daha doğrusu söylerlerdi. Hayatımda bir kez olsun sigara da içmedim. O yüzden dişlerimi fırçaladığımda bembayaz olurdu dişlerim.

Bir gün dolgu yaptırmaya gitmiştim dişçiye. Çay içtikten sonra gittiğim için dişlerim sararmıştı. Doktor  bana dişlerini beyazlatayım mı dedi. Ben de doktordur bilir diye düşündüm ve sağlık noktasında hayatımın en büyük yanlışını yaptım. O doktora da Allah’tan bela okuyorum sürekli. Kullandığı alet diş minesine zarar vererek dişleri beyazlatıyormuş. Fakat geçici bir çözüm bu dişinizi kısaca bir aletle kazıyor adeta. O günden beri soğuk bir şey içersem dişlerim üşür. Sıcak bir şey içersem de yanar.

Allah’tan dişlerimin sadece alt tarafına yaptı. Şu an dişlerim alt bölgesini fırçalasam bile sarılıktan kurtaramıyorum. Başka bir doktora çözüm var mı dedim. Dürüst doktormuş sağolsun dedi ki : “Çözüm var ama geçici kalıcı değil. O da diş minene daha fazla zarar verir. Para kazanmak ikinci planda bana göre. O yüzden size tavsiye etmem”

Helal olsun birisi para için dişlerimi mahvetti. Diğeri ise böyle dedi. İkisi de doktor.

Size bir tavsiye siz siz olun dişlerinizi beyazlatmayın !

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.494.367


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.