Cuma , 15 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Denizbank Nevşehir Şubesi Şikayet

Denizbank Nevşehir Şubesi Şikayet

03.09.2013 tarihinde Denizbank Nevşehir Şubesi’nde yaşadığım bir sıkıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Senet ödemesi için gittiğim Deniz Bank ile bugüne kadar hiçbir çalışmam olmamıştı. Fakat bir çok kez ödeme için gittiğim olmuştu. Senet ödemesi için TC Kimlik Numarası sordular söyledim. Adımı Soyadımı sordular. Söyledim. Sonra başladı görevli kız sormaya doğum tarihi, doğrum yeri, cep telefonu, hatta kimlik fotokopisi vs. Dedim ne oluyor yaa. Altı üstü bir ödeme yapacam. Bu ne iş.

Cevap beni aptal yerine koyacak cinstendi : “Efendim senet ödemesi için bizde kaydınız olması gerekiyor.

Ben soruyorum neden ? Müdürü çağırın görüşcem dedim. Müdür izinli dediler. Diğer yetkili gelsin dedim. O geldi. Onun dediği de akıllara zarar : “Efendim senet ödeme için masraf alınmaması için bu bilgilerin alınması gerekiyor.

Verin kimliği diyerek zorla aldım kimliğimi. Dediler ki o zaman senet ödemesini gerçekleştiremeyiz. Ben de beni enayi yerine koyan bu adamlara gereğini yaptım. 1985 doğumlu biri olarak 1998 doğumlu olduğumu nevşehir yerine kayseri doğumlu olduğumu vs. vs. gibi yalan yanlış bilgiler verdim. Üstelik dalga geçercesine. 1998 doğumluyum deyince kadın şaşırdı. Ne bakıyorsunuz yazın dedim.

Neyse yazdılar çizdiler ödemem tamamlandı.

Çıkarken dedim ki çocuk kandırıyorsunuz değil mi dedim ? Bu hakkı size kim veriyor da benim kimlik bilgilerimi alıyorsunuz. Sonuçta ben para çekmiyorum. Ödeme yapıyorum.

Neden kızdığımı anlamayanlar için söyleyim. Bunların derdi benim bilgilerimi alarak ileride bana tacizde bulunmak. İkide bir rahatsız edip duracaklar. Dert bu.

Denizbank’a sözüm şu “İnsanları salak yerine koyacağınıza diksiyonu düzgün kibar bir bay/bayan istihdam etseniz efendim size hesap açalım mı dese. Biz zaten açtırırız. Çünkü ticaret ile uğraşıyoruz. Mesele işin zora koşulması ay sonu ödemeleri için koşturuyoruz. Sizin yaptığınıza bakın.

Güncelleme: Deniz Bank blog yazımdan dolayı bana ilk resmi temasında bulundu. İlgi ve alaka için teşekkürlerimi de eklemek isterim. İşte twitter resmi hesaptan bana gönderilen mesaj…

Ekran görüntüsü 2013-09-03 14:43:05

 

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.420


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.