Pazar , 9 Mayıs 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Cübbeli Ahmet Hoca Teke Tek

Cübbeli Ahmet Hoca Teke Tek

02.08.2009 günü Fatih Altaylı ile Teke Tek programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ortalığı kırdı geçirdi. Daha önce de 23.07.2009 tarihinde programa konuk olmuştu.

Fatih Altaylı her ne kadar kendini aydın sansa da aslında işine geldiği konularda bilgisinin olduğu ortaya çıktı. Din konusunda tek satır konuşamayan bir aydına ancak gülerim ben. Aydın demek her konu hakkında en az bir kaç kelime edebilen insan demekken her türlü kelimenin manasını sordu. Murat Bardakçı’nın din konusunda ne kadar bilgili olduğunu gördük. Fatih Altaylı din konusunda o kadar cahildi ki Cübbeli Ahmet Hoca’nın bir sözünü yanlış anlayıp, Allah’ın dişleri var yani demesi de ne kadar cahil olduğunun göstergesiydi. Oysa Allah’a bir beden tasavvur edemezsiniz.

Cübbeli Ahmet Hoca 4 saat gibi bir süre din konularını çok güzel bir üslup ile anlattı zaten 4 saatlik konuşmanın nerdeyse 3 buçuk saatini kendisi yaptı. Fatih Altaylı zaten bir şey bilmiyordu. Murat Bardakçıoğlu ise dinlemeyi tercih ettiğini söyledi.

Gerçekten tam bir din dersi verildi. Bir çok konuda sorular soruldu. En abes sorulara mükemmel cevaplar verildi. Her şeye muhalif Fatih Altaylı sadece soru sorabildi ve o kadar mukni cevaplar aldı ki ağzını açamadı.

Cübbeli Ahmet Hoca ilk programa katılmasından sonraki tepkileri anlattı. Havaalanında sevgi gösterileri ile karşılanmış. Bize öcü gibi bakan açık saçık bayanlar bile saygıyla yaklaştılar. Bu program çok faydalı oldu dedi.

Tarikatlar, Cemaatler, Osmanlı’nın son dönemleri, Cumhuriyet Dönemi, İslamda Kadın, Zina, Cinsel ilişki, büyük günahlar, iman gibi konulara yer verildi. Cübbeli Ahmet Hoca TV’de bu programı kesinlikle izlemelisiniz.

Fatih Altaylı şu itirafta bulundu: “Sizinle program yapmadan önce sizi çok sert, pis bir adam görüyordum. Oysa öyle değilmişsiniz. Çok espri yapan birisiniz” Zaten programda abartısız 1 saat gülmüşlerdir. Murat Bardakçı ile Fatih Altaylı pür dikkat dinlediler Cübbeli Ahmet Hocayı.

Bir daha katılmayı düşünüyormuş Cübbeli Ahmet Hoca o programı da canlı olarak izlemeyi düşünüyorum nasipse ne zaman olur bilemiyorum

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.515.250


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.