Pazar , 24 Haziran 2018
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Cübbeli Ahmet Hoca Fethullah Gülen’e Sert Çıktı

Cübbeli Ahmet Hoca Fethullah Gülen’e Sert Çıktı

Cübbeli Ahmet Hoca, İHH’nın Gazze yardımı sonucunda saldırıya uğramasının faturasını İHH’ya çıkaran Fethullah Gülen’e çok kızdı ve şuursuz dedi.

Arifan dergisi tarafından, dün Zeytinburnu Abdi İpekçi Kapalı Spor Salonu’nda organize edilen “Resulullah Aşkına Cüppeli Ahmet Hoca” adlı programı, yaklaşık 20 bin kişi tarafından izlendi. Spor salonuna sığmayanlar için dışarıya dev ekran kuruldu. Cübbeli Ahmet Hoca İsrail’in saldırısına değindi.

İsrail’in yaptıklarının ümmeti uyandırdığından bahseden Cübbeli Hoca artık müslümanların daha sıkı birbirlerine bağlanması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Fethullah Gülen’in İHH Gemisine saldırıda İsrail’i haklı gören açıklamasına gönderme yaptı. (Bkz: Fethullah Gülen Saçmaladı) Hatırlarsanız Fethullah Gülen “İsrail’den izin alınmalı” diyerek İslam Camiasının tepkisini çekmişti.

Cübbeli Ahmet Hoca da Gülen’e yanıt olarak şunu dedi:

“Şimdi bazılarımız diyor ki, Filistin’e yardım götürürken izin alınmalıdır. İsrail’in sözlerine itaat etmek lazım onlarıda kırmamak lazım. Asla ve kat a doğru değildir. Bu lafı söyleyen şuur sahibi olamaz. Çünki İsrail ne zaman izin verdi ki mazluma yardım etti. Böyle bir şey olabilir mi? Boyun eğmek izin almak asla ve asla olmaz.”

Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu çıkışı ile Fethullah Gülen’in yorumları hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? İsrail’den izin alınmalı mıydı ?

Not: Ben Cübbeli Ahmet Hoca’ya katılıyorum.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Kaynak: İnternet Haber

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.296.788


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.