Perşembe , 29 Ekim 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / HTML & CSS / CSS Çalışmaları

CSS Çalışmaları

CSS gelişen internet teknolojisinin artık değişmez bir parçası. Daha güzel, daha hızlı, daha görsel siteler yapmak için CSS’e önem vermek gerekir. CSS’in olmadığı bir site ise kaybetmeye mahkumdur. Bunu öğrendiğimden dolayı kendim CSS bilgimi geliştirmeye karar verdim ve çalışmalarımı derinleştirdim. Ne kod yazdığınız önemlidir muhakkak ama kullanıcılar yazdığınızdan ziyade ne gördüğüyle ilgileniyor. Sizin ne kadar esnek kod yazdığınız açıkçası kullanıcıyı pek ilgilendirmiyor.

Ajax kullanımı, Jquery kullanımı muhakkak önemlidir. Fakat CSS kadar elzem değildir. Tasarım her şeyden önce gelir. HTML’in getirdiği kaba kodlardan daha esnek ve hızlı olan CSS elementleri sizin çalışmalarınızı daha kolay yapmanızı sağlayacaktır.

CSS çalışmayı düşünen kişilere  ücretsiz CSS kaynakları önerebilirim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.480.193


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.