Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / Yazar Eğitimleri / Çok Kazandıran Yazılar

Çok Kazandıran Yazılar

İyi Günler Cihan Blog Yazarları,

Sitemizde yapılan paylaşımlara yön vermek adına böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Bildiğiniz gibi yazarlarımız ücretli olarak yazılar yazmaktadırlar. Bir ayda çok seri konu açıp 500 TL kazanmak hayal değil. Bu noktada en önemli şey ise yazıların sitemize olan katkısı. Eğer kaliteli içerik değilse özgün dahi olsa 4-5 ay para kazanırsınız daha sonra sitemiz bu ücretleri size ödeyemez.

Kaliteli içerik’ten kastımız dolaylı olarak para getiren içerik demektir.

Yararlı içerikler okuyucuları sitemizde tutacaktır. Onların yorumlar yapmasını sağlayacaktır. En çok yorum alan konu en kaliteli içerik sayılır. Çünkü siz bir konu açmışsınızdır ve o URL her güncelleme almasında değer kazanacaktır. Bu ne demek ? Google Botları (ve diğer arama motoru botları) sitemapimizi düzenli olarak okumaktadır. Güncellenen konular, yorum alan konular zaman damgası güncellenir. Google da bu güncellenen damgaya göre o URL’leri tekrar kontrol eder. Her bot ziyaretinde o URL’de farklı içeriğin olması O URL’nin yararlı bir URL olduğu anlamına gelir. Google O URL’deki içeriği arama sonuçlarında yukarı çıkarır.

Eğer yazmış olduğumuz yazının ticari bir değeri var ise örneğin tatil, sağlık, mobil vs. gibi reklam verenlerin çok olduğu bir içerik ise bu değerli URL’de kaliteli reklamlar çıkar. Arama sonuçlarında yükselen bir URL daha çok ziyaretçi demek. O ziyaretçiler kaliteli içerikte rekabetçi reklamverenlerin reklamlarına tıklar. Böylelikle çok ciddi gelirler sağlanır.

Bu konuda bir başarı örneği söylemek istiyorum. Kerem Kardeşimiz yazılarıyla 4 günde siteye 76 TL kazanç sağlattırmıştı. Tek başına. Biz de ona hak ettiği ücreti ödedik. İşte bu tarz kaliteli paylaşımların olması çok uzun süreler size iyi paralar ödeyebileceğimiz anlamına gelir. Aksi halde kısa süreli paralar öderiz. Bunun olmasını gerçekten istemiyoruz.

O yüzden lütfen kısa vadeli düşünmeyin. Bu site kazanırsa herkes kazanır. Kısa vadeli hesaplar yapıp kalitesiz içerik üretmeyin. Kaliteli içeriğe yoğunlaşalım.

Selametle…

NOT: Yazar Eğitimleri konusunda gerekmedikçe resim kullanmıyoruz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.223


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.