Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Çıplak Erkeklere Bakmak !

Çıplak Erkeklere Bakmak !

Daha önce ki “Çıplak Kadın Resimlerine Bakmak” başlıklı yazıyı hatırlarsınız. Bu tür yazılar sanki bu tür meselelerin sadece erkek boyutunu ilgilendirdiği düşündürebiliyor. Fakat öyle değil. Bu bağlamda bu tür meselelere birazda kadın nazarı ile bakmak lazım. Günahları sadece erkekler işliyor anlamında bir bütün düşünce çıkarmak pek adil değil. Gelin birde işi kadınların erkeklere bakması olarak değerlendirelim.Kadının, el ve yüzünden başka her tarafının avret oluşu erkek avret mahallinin dinimizdeki tanımı(göbek ve diz arası) gereğince, pek fazla kadının erkeğe bakması olaylarından bahsedilmemekte. Biz bu konuyu genişçe bir açıdan değerlendirelim.

Şehvet hissi dediğimiz algının genel anlamda erkekte çok fazla olduğu belirtilip toplumda yaygınlaştırılmaya çalışıyor, bu yaygınlaşmadan dolayı biraz sonra yazılacaklar size ters gelebilir, fakat işin doğrusunu anlatmak ve anlamak bizim üstümüze bir vazifedir.


Şehvet on kısımdır; dokuzu kadında, biri erkektedir. (Tefsir-i kebir)

(Haya on kısımdır; dokuzu kadında, biri erkektedir.) [Deylemi] [Kadınların daha hayalı olduğu bildiriliyor, kadın bozulunca, ailenin, cemiyetin bozulacağına işaret vardır.]

Şehvet on kısımdır; dokuzu kadında, biri erkektedir. (Şehvetin kadında daha çok olduğu anlaşılıyor. Ama hayası da çok olduğu için birbirini dengeliyor. Kadın hayasızlaşınca denge bozulur.)

Kaynak: dinimizislam.com


Bu bilgiler ışığında kadının şehvani yani cinsi duygularının erkeklerden daha fazla olduğu anlaşılıyor. Fakat bir hususta anlaşılıyor ki o da; kadının erkekten daha hayalı oluşu… Bu durumda bu iki özellik birbirini dengelemiş oluyor. Fakat işte, kadında ki bu haya kalktığında hayasızlık başgösterdiğinde o şehvani hisler, o cinsi istekler doğrultusunda şeytani günahlar dizisi ortaya çıkıveriyor. İnternet ortamında ki görüntüler, videolar vss. er işte bu hayanın ortadan kalktığında neler olabileceğini adeta gün yüzüne çıkarıveriyor. İnternet ortamında ki bu hayasızlıklar kadında ki bu şehvani hissin birer kanıtı gibidir. Zina yuvaları, genel evlerde keza bunlara örnek teşkil etmektedir.

Kadınların elbette çıplak erkek resimlerine, videolara bakmaları kesinlikle haramdır. (Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki] buyuruyor Peygamberimiz(s.a.v). Bu bağlamda lanete uğramış olup, Allah(c.c)’In rahmetinden bir ufacık his uğruna uzaklaştırılmayı kim ister ki ! Allah(c.c)’ın rahmetinden uzaklaştırılan şeytanla beraberdir, çünkü Şeytan’da Allah(c.c)’ın rahmetinden uzaklaştırılıp, kovulmuştur. Şehvani hislerin kabarmaması, cinsi isteklerin gün yüzüne çıkmaması için de, kadınların erkeklere, herhangi bir zaruri durum olmadıkça bakmaları uygun değildir.

Kadın aslında kimsenin oyuncağı olmak istemez, fakat ondaki nefsi anlamda ki bu özgürlük hissi, şehvani hisleri, güzelliğini gösterme arzusu onu şeytanın oyuncağı haline getirmektedir. Şeytan kancayı ona takmış ve istediğini şekilde oynatmakta ve nasıl giymesini, nereye bakmasını istiyorsa o yönde kullanmaktadır. Şeytan oyuncağını yani kadını günaha soktuğu gibi, erkekleri de kadınları kullanarak günaha sokmaktadır. Şeytanın tüm planı ve projesi insanları kendisi gibi ateşe götürmektir. Bu projenin, planlarının içinde kadınlar çok büyük rol oynamaktadır. Oysa hanımlar özgürdüler, özgürlük istiyorlardı… İşte hüsran o dur ki özgür olayım derken, şeytanın kölesi olmak…

Halbuki Allah(c.c)’a itaat eden, kocasına itaat eden, güzelliğini yalnızca ona gösteren, dinin emir ve yasaklarına uyan bir hanım, evinin sultanı olmuş, kocası onu baş tacı yapmış, Rabbimiz Allah(c.c)’da ona Cennet’in istediği kapısından girebilme olanağı sağlamıştır. İşte kurtulan bunlardır. İşte gerçek mana da özgürlük budur ! Kim kurtulmak varken, gerçek anlamda özgür olmak varken, şeytanın kölesi olup ateşe girmek ister ki !

Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v): (Erkeğin kadına, kadının da erkeğe [şehvetle] bakması haramdır.) [Taberani] buyuruyor.

Gözlerimizi, her türlü haramdan korumak lazımdır. Haramın sonu ise tevbe etmediğimiz, günahlarımız da ısrar ettiğimiz müddetçe, bizim hayal bile edemediğimiz Cehennem’dir… ! Tevbe edenlere selam olsun !

Selamün Aleyküm !

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 521.400