Salı , 6 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / Cihan Blog Hakkında

Cihan Blog Hakkında

Cihan Blog hakkındaki gelişmeleri bu bölümden takip edebilirsiniz.

Cihan Blog – 404 Hata Sayfası

Sitemizi ziyaret eden kişilerin %21’lik kısmının 404 hata sayfalarını görüntülediğini biliyor muydunuz ? Peki bu hata sayfalarına neden olan şey nedir ? 404 Hata Kodu aranılan içeriğin bulunamaması sonucunda sunucunun verdiği hata kodudur. Bazen URL’nin değişmesi, içeriğin kaldırılması veya içeriğin taşınması sonucunda bu hatalar meydana gelebilir. İşte yazılımcılar 404 Hata Kodunu gören ziyaretçilerin siteyi terkedeceklerini bildiklerinden burada bir müdahale gerçekleştirip ... Devamını Oku »

Cihan Blog Youtube

Cihan Blog yenilikleri devam ediyor arkadaşlar. Artık youtube.com/cihanblog adresinden video sayfamızı görebileceksiniz. Bu hesap aynı zamanda Google+ hesabımız ile de bağlantılıdır. Böylelikle Google+ yöneticileri arkadaşlar bu Youtube sayfamıza video yükleyebilecekler. Tek bir hesabı maksimum 50 kişi yönetebiliyor. Youtube sayfamızda kesinlikle telif haklarını ihlal eden müzik veya görüntülere izin verilmeyip çok sıkı kontrol ile devam edilecektir. Site yöneticilerimizden grafiker Ahmet Genç’e ... Devamını Oku »

Sitemize CDN Desteği

Cihan Blog olarak site tasarımı değişikliğinden sonra hız olayına da bir el atalım istedik. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için artık sitemizde Cache ve Minify sistemlerinden sonra CDN kullanmayı da uygun gördük. Sitemizdeki statik dosyalar artık MaxCDN tarafından dünyanın farklı noktalarındaki sunucularından servis edilecek. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz. Sitemiz artık size daha hızlı bir şekilde hizmet verecektir. Devamını Oku »

CihanBlog Ekibi’ne Katılmak İster Misiniz?

Sizde CihanBlog ekibinde yer alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazımızı okuyup bizimle iletişime geçmek. Devamını Oku »

Yeni Blog Temamız

Site yöneticilerimizden Ahmet Genç’in teklifi üzerien yeni blog temasına geçmiş bulunmaktayız. Bu blog tasarımı altındaki ilk yazıyı da ben kaleme alayım istedim. Daha temamızın da acemisi sayılırız. Çalışmalarımız en kısa sürede bitecek ve sitemiz çok özel bir görünüme kavuşmuş olacak. Magazin Tema’nın epey hayalini kurmuştuk. Sonunda gerçekleştirdik. Hayır olsun bakalım… Devamını Oku »

Yeni Tema Geliyor

Cihan Blog öyle safhalardan geçti ki anlat anlat bitmez herhalde. Ama geçmediği bir safha vardı. Biz onu da gösterelim istedik. Aydın’dan gelen arkadaşım Ahmet Genç ile birlikte dedik ki bir tema yapalım. Özgün olsun. Cihan Blog farklı olsun. Tabi tema yapmak öyle kolay bir iş değil ki bugüne kadar hiç yapmadım veya yapamadım. Tema yapmak için önce Photoshop’da çizim yapılması ... Devamını Oku »

Gökhan Över Aramızda

Gökhan Över, sitemizin yeni yazarlarından. Kendisi aramıza yeni katıldı. Gökhan Över Kimdir ? Devamını Oku »

Yeni İsme Yeni Tasarım

Merhabalar, Cihan Blog şahsi isim olan cihankusmez.com olmaktan çıkıp bugünkü halini aldı. Cihan Blog ismini www.cihankusmez.com adresinde de kullanıyorduk. Şuan da ise site ismi ile blog adresimiz aynı. Buna binaen logomuzda da bazı değişikliklere gittik. Logomuz temelde aynı, aşağıda göreceğiniz gibi bazı değişiklikler var. Önceki logomuza bakınca bu değişikliklerin neler olduğunu sizlerde göreceksiniz. Devamını Oku »

Site Adresi Değişikliği

Arkadaşım Ahmet ile yaptığımız istişare sonucunda sitem olan cihanblog.com u cihanblog.com a taşıdım. Artık cihanblog.com üzerinden sitemize erişeceksiniz. Htaccess 301 yönlendirmesi ile ziyaretçi kaybı olmadan ziyaretçilerimiz buraya erişebilecekler. Google Webmasters üzerinden de site taşıma işlemlerini tamamladım. 180 gün içerisinde sitenin tamamı taşınmış olacak. Google’ın site taşımadaki kolaylığı maalesef Facebook’ta yok. Eski domainimde 1500 beğeninin olduğu 20 kadar konu vardı. Bunun ... Devamını Oku »

Bloglarımı Birleştirdim

Bugün, eski bloglarım olan dua günlüğü, health blog, öss blog gibi, cihan blog gibi blogger’da barınan bloglarımı www.cihanblog.com a taşıdım. Bu taşıma sonucunda da siteme 300 küsür konu ve 1000 küsür yorum taşınmış oldu. Eski bloglarıma artık erişilemeyecek. Her birisine www.cihanblog.com altından erişebileceksiniz. Devamını Oku »