Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Çeşm-i Cihan Etlik/Ankara

Çeşm-i Cihan Etlik/Ankara

Bugün saat 00:45 gibi karnımız acıktı. Arkadaşlarla nerede yemek yesek diye düşünürken atladık arabaya ve Etlik’e doğru sürdük arabayı. Bir tek Çeşm-i Cihan adında bir mekanı açık gördük. Mekana girdik. Mekanda bizi çok hoş sohbet 20 yaşlarında bir garson karşıladı. Kendi evimizde gibi hissettirdi bizi. Adını öğrendik İlkerdi. Neyse efendim gelelim yiyeceklere.

Çeşm-i Cihan İşkembeci & Dürümcü olarak tanınıyor. Dükkan 24 saat açık olan Etlik’teki tek mekan. Kredi Kartı var ve fiyatları gayet uygun. 4 arkadaş gittiğimiz mekanda 3 adana 1 kelle paça çorba 1 de ciğer dürüm yedik. 1 Ayran, Kola, Fanta toplam fiyat 37.5 TL’ye mekandan ayrıldık.

Öncelikle size Kelle Paça çorbalarından bahsetmek istiyorum. Gerçekten çok güzel yapmışlar sunum çok harikaydı. Hayatımda ilk kez gördüğüm bir tabak takımı ve ilginç bir limon sunuşu ile acayip hoşuma gitti. Limonu küçük bez gibi bir şeye bağlamışlar. Böylelikle siz limonu sıkınca limonun çekirdekleri çorbaya düşmeyecek. Çorba 6 TL’ydi. Ama gerçekten kaliteli bir çorbaydı diyebilirim. Sarımsaklı sosu, sirkesi, zeytinyağı, baharatları vs. hepsi sofrada mevcuttu.

Arkadaşlar Adanaları çok beğendi. Ben de ekstra olarak ciğer dürüm yedim ciğer dürüm 5 TL ve çok kaliteli diyebilirim. Mekanın 24 saat açık olması yemek kalitesi ve fiyat uygunluğu sürekli gidilmeyi gerektiren bir yer olarak hafızalarımıza kazındı. Ne zaman geç saatte acıksak orayı ziyaret edeceğiz umarım.

Yemekten sonra bizlere çay ikramında bulundular. Sizlere tavsiye edeceğim bir yer. Mekana 7/10 veriyorum. Puan kaybetme sebebi kesinlikle kalite değil. Sadece mekanın ortam itibariyle pek güzel olmamasından kaynaklı. Çok dar bir mekan. Ama lezzet ve fiyat kesinlikle tartışılmaz.

Uğrarsanız çorbalarını içmeyi unutmayın.

Son olarak mekan adresini ve telefon numarasını verelim.

Yeni Etlik Caddesi No:44/B Etlik/Ankara Tel: 0-312-322 9161

Şimdiden hepinize afiyet olsun.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.922


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.