Perşembe , 24 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Cep Telefonu Görüşmelerine Zam Geliyor

Cep Telefonu Görüşmelerine Zam Geliyor

Cep Telefonu Görüşmelerine Zam Geliyor

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ;  Bilgi Teknolojileri kurumunun Nisan 2014’te aldığı karara göre 1 Temmuzdan geçerli olmak itibariyle Maksimum görüşme ücretinin 46,25 Kuruş olduğunu açıklamıştı .

Ancak tam olarak yayında değildi. Artık en büyük 2 GSM Öparatörlerinin 15 Ağustos tarihinden itibaren zamlı sisteme geçildiğini açıkladı .

ÖNCEKİ FİYAT : 43,89

ZAMLI FİYAT : 46,25

ZAM MİKTARI : 2,36

Ağaoğlu ; “Bu karar 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere uygulanmıştı. BTK’nın 1 Nisan 2014’te aldığı kararla 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere ise azami görüşme ücretinin dakikası 46,25 kuruş oldu. BTK’nın bu kararının ardından yaklaşık 50 milyon abonesi bulunan iki GSM operatörü, 15 Ağustos’tan itibaren zamlı tarifeye geçti. Yani bu geceden itibaren 15 Ağustos’a cep telefonunda zamlı görüşme başlamış oluyor. Gerek faturalı, gerekse ön ödemeli paketsiz tarife kullanan aboneler ile paket aşımı yapan tüketiciler, 15 Ağustos’tan itibaren mobil görüşmelerini yüzde 5,37 oranında zamlı gerçekleştirebilecek. Tüketicilerin yüksek faturalara karşı korunmasına ve sektördeki teknolojik gelişmelerin sağladığı maliyet düşüşlerinin tüketicilere yansıtılmasına yönelik düzenlemelere ihtiyaç var. Teknoloji çok gelişti ve görüşme maliyetleri düştü. Fiyat düşüşü olması gerekirken zam yapılıyor” diye konuştu.”

AMAÇ : GSM Öperatörlerinin kendi zam yöntemleri ile kullanıcılarını mağdur ettğini ve artık kendilerinin koyduğu zam miktarı ile tüketicilerin süpriz bir fatura ile karşılaşmayacağıdır .

Mete Çolak Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 35.751


En acayip gücümüzdür, kahramanlıktır yaşamak : Öleceğimizi bilip öleceğimizi mutlak