Perşembe , 2 Şubat 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Cennetin Anahtarı

Cennetin Anahtarı

Şu fani hayatta ehl-i hidayetin bir tek amacı var. O da Allah’ın rızasını kazanıp cennete girmek. Bu hayat yolunda bir çok günah bizleri kirletiyor, kalplerimizi karartıyor. Ne yazık ki bazen de bu günahlara isteyerek gidiyoruz.

Bir duamız var onu sizlerle paylaşmak istedik. İnşaallah bu dua kalplerimizin karardığında bir ışık, kirlendiğimizde ise bir nevi su olacaktır. Bu dua kalplerimizi temizlesin, gönüllerimize huzur doldursun.

Aşağıdaki vereceğim Cennetin Anahtarı çok güzel bir duadır. İnşaallah istifade ederiz.

Şehidellahü ennehû la İlahe illa hüve vel melaiketü ve ülül ılmi kâimen bil kıst, la ilahe illa hüvel aziyzül hakiym. İnned dine indellâhil islam.

* Yatarken kim bu ayeti okursa, Allah ondan kıyamete kadar onun için mağfiret dileyecek olan yetmiş bin melek yaratır. Bu ayeti okuduktan sonra da: “Allah’ın şahitlik yaptığına şahitlik ederim. Bu şehadet benim için bir emanettir. ” derse Allah kıyamette şöyle buyurur:

“Katımda kuluma verilen sözüm vardır. Haydi onu cennete sokun.” buyurur.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.619.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.