Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Cemaat Tartışmaları

Cemaat Tartışmaları

Cemaat tartışmaları,  ülkemizde çokça karşılaştığımz bir durum. Gerçekten bazen çok can sıkan muhabbetler yapılıyor. Adeta futbol muhabbeti yapıyorlar. Ya neymiş falanca cemaat şöyle falanca cemaat böyleymiş.

Arkadaşım bırakın bu futbol taraftarlığını. Bu ne öyle ? Ayette demiyor mu ? “Mü’minler kardeştir.”(Hucurat 10. Ayet)

Eee ? Ne bu tartışma şimdi ? Bir yandan bakıyorum Cübbeli Ahmet Hoca‘ya Fethullah Gülen‘e, Adnan Oktar’a, Mustafa İslamoğlu’na, Hayrettin Karaman’a laf ediyor. Tekfir ediyor. Bir taraftan da bakıyorsunuz Mustafa Kemal’i göklere çıkarıyor. Öve öve bitiremiyor. Denize giriyor jetski’ye biniyor. Bu ne lahana turşusu.

Öte yandan bakıyorsun bir başka cemaat ehline Tarikatlara laf atıyor. Yahu mübarek Allah’ı zikretmek ne zaman kötü olmuş. Günah işlemeyip amel ediyorsa sana ne ? Bırak gitsin yolunda. Yok benim cemaat iyi, sizinki hata ediyor vs. bunları artık aşın. Bu yüzden zaten Filistin’de müslümanlar acı çekiyor. Eğer biz müslümanlar olacak 1 kova su döksek israili sel alır. Ama biz bir kova su döker miyiz hiç ? Birbirimizi yiyoruz anca.

Arkadaşlar artık facebook u açtığımda bir alimin diğerine sövmesini görmesinden bıktım. Yahu bu ne dünya sevgisi. Bu ne prestij aşkı ? Siz Allah yolunda bir şey anlatanı neden karalıyorsunuz ? Gidin din düşmanlarını kaldırın ortadan. Ama ona gelince din düşmanları övülüyor. Çok yazık vallahi. 🙁

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.228


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.