Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Çalışma Saatlerinin Kısaltılması

Çalışma Saatlerinin Kısaltılması

Alibabacan Çalışma Saatlerinin yarım saat kısaltılması konusunda bir beyanatta bulunmuş. Kendisi çok sevdiğim bir şahsiyet olmasına rağmen bu fikrine malesef tam olarak katılamıyorum.

Eğer bir iyileştirme gerçekleştirilecek ise bu işçilerden önce işletmeler olmalıdır. Çünkü %18 KDV, %20 stopaj ve çeşitli ÖTV’ler ile işverenin belini büken uygulamalar hafiflemedikçe işçilerin iş durumunun iyileştirilmesi düşünülemez. Velev ki düşünülsün. Bu durumda işveren daha çok dayanamayıp işletmesini kapatmak durumunda kalabilir.

Lütfen sözüm yanlış anlaşılmasın. Çalışma saatleri kısaltılmasın demiyorum. Hatta özel işletmelerde bile cumartesi tatil olsun. Bu bir sorun değil. Burada sadece bir dengesizlik söz konusu. Bir taraf iyileştirilirken diğer taraf düşünülmez ise bu işlemin sonucu her iki taraf için de hüsran olur.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.828


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.