Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Bumerang Oyunu

Bumerang Oyunu

Bir kaç arkadaşımın bahsetmesi üzerine Hürriyet Bumerang Network sistemini inceledim. Sistemi okuyan kişilerden bir çoğu gibi ben de sisteme kayıt oldum. Hatta bir de şablon ekledim.

Bu işlemi yaptıktan sonra aklıma bir fikir geldi. Doğan Medya bir reklam imparatorluğu. Nasıl olur da sizin reklamlarınızı ücretsiz sitesinde yayınlar ? Hatta 1’e 10 veren bir sistem ile.

Bir çapanoğlu var diye düşündüm. Kuralları tekrar okudum. Sistemi tekrar okudum ve şunu fark ettim. Diyor ki Bumerang şablonu koyun sitenize. Bu şablondan tık gelirse bu tıkların 10 katı gösterim hakkı verelim. Dikkat etmeyince şöyle anlaşılıyor. Sanki 100 tık gönderirseniz size 1000 tık gelecek gibi. Burada bir kelime oyunu var. Dikkat ! 10 kat gösterim diyor.

Yani siz Doğan Medya’nın sitelerine 1 ziyaretçi gönderirseniz Doğan Medya sizin reklamınızı 10 kez görüntüleyecek. Yani 100 gösterimde tık bile almayabilirsiniz. İnterneti iyi bilenler şunu da bilir ki 1 tık 1000 gösterime eş değerdir. Çünkü gösterimlerin %0,1 kadar kısmından tık gelir.

Bu sistemin size bir getirisi yok anlayacağınız. Sistem kendini büyütüyor ve bir parmak bal da küçük blogcuların ağzına çalınıyor. Siz siz olun. Kendinizi kullandırmayın. Ben şablonumu kaldırdım. Oyuna gelmeyin !

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.469.697


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.