Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog Yazarlığının Gücü

Blog Yazarlığının Gücü

Bu blogda çok yazı okuduysanız defalarca görmüşsünüzdür. Blog, Blog Yazarlığı filan deyip duruyoruz. Peki Blog Yazarlığı neden bu kadar önemli ? Blog Yazarının Gücü Nedir ? Neler Yapabilir ? Bu konumuzda Blog Yazarlığının gücünden bahsedeceğiz.

Bu yazıda bizzat kendi yaşadığım olayları yani tecrübelerimi aktaracağım.

Bir mağazadan laptop aldınız ve sorun yaşadınız. Karşınızda muhattap olacak kimseyi bulamadınız. O zaman araç olarak ne yapmak lazım ? İşte bir blog yazarı blogunda yazacağı bir yazı ile kitlelere bu mağduriyeti duyurabilir. Hatta o kadar çok kişi duyar ki o işletmenin sahibi bile bunu görebilir. Hatasını telafi için sizinle iletişime geçer.

Bir kişi size bir haksızlık yaptı ise veya hakaret ettiyse bunu biraz internete taşımak o kişinin sizinle iletişime geçmesini sağlar. Yazıyı kaldırmanız için rica eder. Sizden özür diler.

Reklam gücünüz olur. Firmalardan reklamlar alırsınız veya yazı yazarken gizli reklam yaparsınız. Böylelikle bunu e-ticaret platformunda satışlar yaparak değerlendirirsiniz.

Yazdığınız yazılar sayesinde düzenli okurlarınız olur ve blogunuzun büyüklüğüne göre tanınmışlığınız artar. Hatta öyle bloglar vardır ki yazarları artık meşhur kişilerdir.

Blog özel ders, çeviri bulma gibi işlere de yarar. İnternetten bir çok insan çeviri ve özel ders kelimelerini arıyor. Siz de bu kelimeleri içeren yazılar yazarsanız çeviri ve özel ders bulabilirsiniz.

Kısacası Blog Yazarlığı medyatik bir güçtür. Blogun büyüklüğüne göre bir internet medyası sayılır. Kitleleri yönlendirmek için bir araçtır. Bu yüzden blog yazarlığını seviyoruz ve aramızda yeni blog yazarları görmek istiyoruz.

Blog yazarlığı ile ilgili sormak istediğiniz sorular olabilirse konuya cevap yazarak sorabilirsiniz. Sorularınız cevapsız kalmayacaktır.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.445


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.