Pazartesi , 28 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog Yazarlığında Gündem Takibinin Önemi

Blog Yazarlığında Gündem Takibinin Önemi

Blog yazarlığı konusuna sitemde sık sık değiniyorum. Bugün de değinmeye karar verdim. Bugün blog yazarı olan kişinin gündemi neden takip etmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Gündem takibinin önemini anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Google dünyanın en iyi arama motoru. Google’a bu ünvanı verdiren en önemli özellik ise güncel konuları en doğru bir biçimde sıralaması. Google güncelliği çok seviyor. Bu yüzden güncel olan siteleri de çok seviyor. Bir blog yazarı olarak siz de güncel bir site olmaya aday olursanız Google da sizin sitenizi sever.

Güncel siteler sürekli olarak kazanırlar. Google sitenize her uğradığında farklı ve özgün içerikle karşılaşınca sizin sitenize değer vermeye başlayacaktır. Sitenize yapılan yorumlar da zamanla artacak ve bu artış sonucunda içerik zenginleyecektir. Bu zenginleme ile Google her seferinde farklı içerikle karşılaşacak. Bu da sizin sitenize artı puan olarak yansıyacak.

Sizlere tavsiyem bloglarınızda kesinlikle güncelliğe dikkat edin.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.419


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.