Cuma , 30 Eylül 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog Yazarlığı

Blog Yazarlığı

İnternetin hemen hemen her eve girdiği günümüzde artık insanlar çok farklı yollardan paralar kazanmaya ve çok basit yollardan meşhur olmaya başladı. Örneğin Youtube’a koydukları video ile ünlenen Öykü & Berk kardeşler gibi. Eskiden olsa bu insanlar buralara gelemezdi. Ama şimdi youtube’a bir video koyarak meşhur olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta :”İstikrar ve İnanç”

Eğer siz yapacağınız işe inanırsanız meşhur da olabilirsiniz. Çok güzel de para kazanabilirsiniz.

Bir örnek daha vermek istiyorum.  Yurtdışında bir bayan, kendisi çanta hayranı olduğu için çanta üzerine blog açmış. Sitenin adı purseblog.com Bu sitede çanta resimleri koymuş ve çanta tanıtımları ve çantalar üzerinde yorumlar yapmış. Zamanla çok popüler olan bu site 100bin ziyaretçiye kadar ulaşmış. Şu an google’a purse yazdığınızda(bayan çanta) ilk sırada bu site çıkıyor. Bir çok çanta firması da bu bayana reklam vermek için yarışıyor. Gördüğünüz gibi bir zevki bir kişi nasıl paraya dönüştürmüş. Siz de kendinize ait ilgi alanınızda blog açarak ilgi alanınızı paraya dönüştürebilirsiniz.

Blog yazarlığında nelere dikkat etmeliyim ?

1. Kesinlikle para kazanmak amaçlı konu açmayın. Başaramazsınız. Çünkü bu sitede uzun vadede ciddi para kazanılır. Para kazanmak için site açarsanız sabırsız davranırsınız. O zaman da kazanamazsınız.

2. İlgi alanınız neyse ona göre blog açın. Para kazanma amaçlı rekabeti yüksek kelimelere göre blog açmayın. Örneğin ilaç sektörü reklamları iyi para verir. Bunun için eğer blog açarsanız hoşlanmadığınız için verimli bir yazar olamayacaksınız. Kısa sürede çok ciddi olmayan paralar kazanıp sıkılırsınız.

3. İçeriği yazarken tamamen özgün olun. Sağdan soldan kopyalar sizin sitenize zarar vermekten başka hiçbir şey yapmaz buna inanın. Blog yazarken zevk alın adeta. Burası sizin dünyaya açılan kapınız olduğunu unutmayın.

4. Her koşulda yazı yazın. Günde 1 tane bile olsa özgün içerik yazı yazın. 10larca spam konu açmak yerine günde 1 tane özgün içerik yazmanız size daha fayda sağlayacaktır.

5. Blogunuzun Pagerank’ı artarsa kesinlikle link satmaya kalkmayın. Link satarak para kazanmak çok ucuz iştir. Eğer siz istikrarla site kalitenizi artırmaya çalışırsanız zaten reklamlardan ciddi paralar kazanabilirsiniz.

6. Sürekli güncel ve farklı konular açmaya yönelin. Bu sitenizin içeriğini zenginleştirecek ve sizi kısır döngülerden kurtaracaktır.

7. Blogunuza bir iş gibi değil bir hobi gibi bakın. Çünkü iş sizi sıkar. Bu da veriminizi düşürür.

İnternetten para kazanma ile ilgili diğer makalelerim için sitemde arama yapabilirsiniz. İçeriklerim tamamen özgündür. Hiçbir siteden alıntı yapmamaktayım.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.595.904


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.