Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog sitesi açmak hakkında

Blog sitesi açmak hakkında

Ferhat abimin sorusu üzerine bu yazıyı yazmak istedim. Blog açmak öyle çok da kolay bir iş gibi gözükse de sandığımız kadar kolay değildir.

Şimdi sorularına geçeyim. Ücretsiz blog sitelere oluşturabilirsin. www.blogger.com adresine girebilirsin. Burası bir Google hizmetidir. Buradan açağın blog adresin şöyle olur.

http://blogadin.blogspot.com

burada blogadin kısmını sen seçersin. Ama www.ferhatkaraca.com gibi bir site açmak paralıdır.

Para kazanma konusuna gelince yine blogger üzerinden Google Adsense başvurusu yaparsan ve programa kabul edilirsen blogunda google reklamları yayınlanmaya başlanır. Bundan da para kazanırsın. 100$ bulduğu zaman hesabın 1 ay sonra senin belirlediğin banka hesabına paran yatar.

Bu tarz para kazanma yollarını anlatan yüzlerce site var. Ama moral bozmak gibi olmasın günde 10+ saat internet üzerinde değilseniz internetten para kazanmanız hayal gibi bir şey.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.337


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • http://www.cihankusm

  3 saat anca daha fazlası zor yinede zormu kazanmak

  • benim 15-16 kadar sitem var. Bunlardan 2 tanesi de alışveriş sitesi. Günde 16-17 saat online oluyorum nerdeyse.5 saat filan uyuyorum. Benden çok ileride olan kişiler var. İnanılmaz bir rekabet var. Ayrıca günlük 100.000 civarı girişi olan bir site ile 2.500 TL civarı para kazanabilirsiniz. Belki daha fazla. Ama çok ciddi rakamlara ulaşan siteleriniz olmalı.

 • ferhat

  cihan bu bedava site veren bazı siteler var cihan oralarda site oluştursam ..

  buralarda reklam yayınlayabilirmiyim para kazanabilirmiyim sen 15 16 tane sitem var diyorsun hepsine para ödüyormusun sen kazanabiliyormusun?

  • abi bedava siteler var elbette. Ama oradan kazanılan para 1 senede 100 $ bile bulmaz. Ama tabi istisnalar var. Mesela İngilizce biliyorsanız Tatil Blogu açsanız ve sağlam kaynaklarınız ve bilginiz olsa ücretsiz sitelerden aylık 500$ dan fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Ben alışveriş sitesinden kazanıyorum en fazla. Diğer yerlerden de kazanıyorum ve hepsine para ödüyorum elbette. Ödemediğim ücretsiz sitelerim de var.

 • ferhat

  ingilizce bilmeye gerek varmı çevir özelliği bu işi halletmezmi…sağlam kaynaktan kasıt ne? ,(bilgi) tarih coğrafya ve sanırım gezi konaklama gibi demek istiyorsun senin alışveriş sitendemi var o nerde?

 • ferhat

  slmn alkm cihan rahatsız ediyorum ama para kazanmak için (para harcamadan )

  para kazanabileceğim olayı net olarak anlatan bi site varmı ilk etapta site açabilmek için yeterli olan meblayı kazansam yeter öneri ve tavsiyelerini bekliyorum,birde önüme çıkan ingilizce yazan cümleleri türkçeye çevirmenin bir yolu varmı?

  • 40 küsür dilde çeviri yapan Google Translate'i kullan derim. Ama para kazanmak maalesef o kadar basit değil. Moralin bozulmasın ama tek başına açtığın sitede 1-2 sene çok istikrarlı bir biçimde çalışman gerekiyor. Artı çok okuman gerekiyor. Nasıl para kazanırım yöntemi öyle tek cümle ile anlatılan sihilrli bir şey olsaydı inan herkes zengin olurdu. Google Adsense Blogspot üzerine yoğunlaş ilk etapta para harcamadan site açma yöntemini dene. Burada Google Adsense'de para edecek içerikler üzerine çalış. Bazı arkadaşlar bilmeden bu işe giriyorlar bir senede google'dan 10 $ kazanamıyor. Bazılarıda var ki bu rakamın 2 katını bir günde kazanıyor. Bazıları da var ki aylık 2.000 – 3.000 $ arası kazanıyor ve böyle tanıdıklarım var.

 • ferhat

  cihan amerikayı yeniden keşfe gerek yok sanırım 2000,3000 dolar kazanan arkadaşların yolundan gitsek olurmu. Bu arkadaşlar neler yapıyor nasıl yapıyor sen biliyorsan anlatsan veya onlarla beni tanıştırsan olurmu?

  • http://www.r10.net e üye olarak başlayabilirsin. Bir çok webmaster burada takılır. Bu ortama girmek kolay değildir. Çok öğrenmeniz gereken şeyler var. Burada o kişilerle tanışırsınız.

 • ferhat

  http://www.r10.net/ davet gerekiyor diye mesaj veriyor sen üye isen mümkünse davet edebilirmisin beni?

  • ben üyeyim. Fakat davetiye hakkı almak çok zor. Ben de davetiye hakkı yok şu an.

 • peruk

  r10 çok akıllı iş yapan profosyonel bir site. Hit e ihtiyacı yok gibi görünüyor. Ve ancak üyeler kotaları ile davet yollayıp arkadaşını üye yapıyor. Geçen ay r10 da seo yarışına girdim. Çok eğlenceli idi tabii sondan 3. olana kadar :))

 • Ersan

  Öncelikle merhaba cihan bey yorumlarınızı sitede okudum bir çok herye bloglar hakkında bilgi okumama rağmen dürüstce yazı yazanları bir türlü göremedim. Bende bir blog sitesi kurmayı düşünüyorum bi projem var. Tabi bunun yanında insan kazanmakda isdeer google addense veya diğer servisler hernekadar doğru bilemiyorum. Bu konuda siz bunlardan ve ya bu bloğunuzdan kazanıyormusunuz. Başlarken tafsiye edebiliceğiniz yöntemler varmı

  çalışmalarınızda başarılar

  Ersan

  • ben sitemde mümkün mertebe kişileri doğru yönlendirmeye çalıştım ve halen çalışmaktayım. Size şöyle bir bilgi vereyim. Benim site günlük 1.000 – 2.000 arası değişken ziyaretçi alan bir site. Çok fazla yazdığım zamanlarda 3.000 kişinin üstüne çıktığım zaman bile oluyor. Sitemde aylık Google reklamlarından 200 – 300 TL arası para kazanmaktayım. Ama size tavsiyem e-ticaret yapmanızdır. Sitem e-ticaretten aylık 1.000 – 2.000 TL üzerinde para kazanmaktadır. Yazdığım yazılar ile alışveriş siteme kitleleri yönlendiririm. Böyle de satış yaparak para kazanırım.

 • sade

  e ticareti nasıl yapıcağım ürün al sat tarzındamı olacak?

 • mavikoltuk

  Merhaba,
  ben zamanında e ticaret işi ile uğraşmıştım aynı şekilde blog konusu da emek isteyen bir konu. Merak ettiğim isee şu anda blogspot hizmetini kullanıyorum ama ileride kendi bağımsız blogumu açmak istersem tüm yazdıklarımı kaybedecekmiyim? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • kesinlikle kaybetmezsiniz. WordPress ve Blogspotun içeri al ve dışarı aktar modülleri mevcut.