Pazar , 14 Ağustos 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog sitesi açmak hakkında

Blog sitesi açmak hakkında

Ferhat abimin sorusu üzerine bu yazıyı yazmak istedim. Blog açmak öyle çok da kolay bir iş gibi gözükse de sandığımız kadar kolay değildir.

Şimdi sorularına geçeyim. Ücretsiz blog sitelere oluşturabilirsin. www.blogger.com adresine girebilirsin. Burası bir Google hizmetidir. Buradan açağın blog adresin şöyle olur.

http://blogadin.blogspot.com

burada blogadin kısmını sen seçersin. Ama www.ferhatkaraca.com gibi bir site açmak paralıdır.

Para kazanma konusuna gelince yine blogger üzerinden Google Adsense başvurusu yaparsan ve programa kabul edilirsen blogunda google reklamları yayınlanmaya başlanır. Bundan da para kazanırsın. 100$ bulduğu zaman hesabın 1 ay sonra senin belirlediğin banka hesabına paran yatar.

Bu tarz para kazanma yollarını anlatan yüzlerce site var. Ama moral bozmak gibi olmasın günde 10+ saat internet üzerinde değilseniz internetten para kazanmanız hayal gibi bir şey.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.586.552


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.