Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog Konusu Seçimim

Blog Konusu Seçimim

Blogumu okuyan bir çok kişinin ortak sorusundan biri olan bir soruya cevap mahiyetinde bu konuyu açmaya karar verdim. Bir çok kişi diyor ki niye belirli bir blog konun yok ? Neden daldan dala atlar gibi blog yazıyorsun diyorlar.

Bu soruyu sormakta haklılar aslında. Bir bakıyorlar PHP kodlama ile konu açıyorum. Bir siyasi konu açıyorum. Bir dini konu açıyorum. Bir eleştiri konusu yazıyorum.

Blog yazmak benim için bir hobi. Belirli bir amaca hizmet için de yazmıyorum. Blogum şu dalda lider olacak iddiam da yok. Hobi amaçlı olduğu için biraz rahatım. Profesyonel bir blog yazarı olma isteğim her zaman var. Ama bir konuya yönelmek pek işime gelmiyor. Çünkü bir dalda üretken olmak oldukça zor.

Bir çok büyük blog sitesi de bu sıkıntıyı yaşıyor. Görüyorum 2-3 hafta konu açamayan büyük blog siteleri var. Çünkü bir konuya meyletmişler.

Blog yazmak bir hobidir diye düşünüyorum. Bu yüzden her telden çalıyoruz. Beğenenlerim takipçilerim olsun derdinde de değilim. Zaten olumlu bir çok tepki aldığımdan blog konusu seçimimin rastgele olmasının bir ters tepki doğurmadığını biliyorum.

Sizlere de tavsiye ederim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.453


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.