Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog Konusu Bulmak

Blog Konusu Bulmak

BlogBlog yazarısınız ve blog konusunu bulmakta sıkıntı mı çekiyorsunuz. Özellikle yeni başlayan arkadaşlar için çok ciddi problem olan konu bulma sorununuzu çözecek bir yaklaşımı sizlerle paylaşacağım.

Yolda giderken, yemek yerken, kitap okurken, yatarken vs. her yerde blog yazmanız için ilginç konular var aslında. Henüz olgun bir blog yazarı olmadığınızdan dolayı yazacak bir şeyler bulamayabilirsiniz. Mesela bu yazımı beğenirseniz beğendiğiniz için bir yazı yazıp teşekkür edebilirsiniz. Ya da beğenmezseniz bir eleştiri yazısı yazabilirsiniz. 

İşte bakış açısı ve her konundan blog konusu çıkarmak zamanla kazanacağınız bir özellik. Size bir altın anahtar vereyim. WordPress Taslaklarını çok iyi kullanın. Ben yeri gelir 400 – 500 tane taslak oluştururum. Bir kağıda gündelik hayatta yaşadığım sorunları yazarım. Eleştirilerimi, fikirleri kalem kalem not ederim.

Örneğin, şirket için gelen kurumsal hat anlaşmalarından bıktım. Devlet bankalarındaki kuyruklardan sıkıldım. 3G yaşadığım bölgede iyi çekmiyor. Filanca Laptopu aldım veya almak istiyorum. Bunları not olarak yazarım. PC’ye oturunca bu her konu için güzel bir başlık belirlerim. Kurumsal Hatlarla ilgili Şikayetler, Nevşehir’de 3G Hızı, Filanca Laptop İnceleme vs. Bu başlıkları yazar ve direk olarak konuyu taslak olarak kaydederim. Böylelikle yüzlerce konu fikrini kaydetmiş olursunuz. Boş zamanınızda da taslaklarınıza dönüp konu fikirlerinizin içeriğini doldurup yazınızı yayınlayabilirsiniz. Oldukça faydalı bir tekniktir. Bana teşekkür edeceksiniz…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.184


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.