Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Blog için Dmoz Önemi

Blog için Dmoz Önemi

İyi bir blog yazarlığının temelini aynı zamanda reklam oluşturur. Bu hemen hemen her sektörde böyle olduğu gibi blog yazarlığında da böyledir. İnternet’in en büyük açık dizin projesi olan dmoz.org size iyi bir reklam fırsatı sunuyor. Buraya kayıt olursanız çok ciddi bir backlink almış olacaksınız ve Google SEO açısından çok büyük bir artı kazanacaksınız.

Tabi dmoz’a kayıt olmak öyle kolay bir şey değil. Çok katı kuralları olan bir dizin. Böyle katı kuralları olmasa da inanın orası çöplüğe dönerdi. Bu kurallar saçma sapan kurallar değil. Bizzat daha kaliteli bir dizin oluşturmak için konulmuş kurallardır. Buranın kurallarına çok dikkat ederek site öneriniz.

Site önermeden önce de önereceğiniz sitenin muhadili siteleri arattırın. O sitelerden oraya kayıtlı bulursanız onun bulunduğu kategori altına kayıt ettirirseniz en doğru sonuca ulaşırsınız. Çünkü yanlış kategoriye kayıt ettirmeye kalkarsanız direk öneriniz reddediliyor. O yüzden çok dikkatli olmalısınız. En güvenli şekli benzer siteleri arattırmaktır.

Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.918


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.