Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Blackberry Alınır mı ?

Blackberry Alınır mı ?

Blackberry Alınır mı ?

BlackBerry 9800 Torch kullanan biri olarak, BlackBerry alıp almama konusunda kararsız kişiler için tecrübelerimi paylaşmayı düşündüm.

Bildiğiniz gibi 2012 senesinde BlackBerry Mail servisine 3-4 gün ulaşılamamış ve bir çok BlackBerry kullanan mağdur olmuştu. İş telefonu olarak kendini tanıtan Blackberry bir çok tüccarı sıkıntıya sokmuştu.

Blackberry mail servisinin (BIS) hacklendiği bile söylenmişti. Ben de öyle olduğunu düşünenlerdenim  Blackberry ticari zarar etmemek için bu olayı gizlediğini düşünmekteyim.

Benim telefonumu aldığım dönemde iPhone ve Blackberry oldukça popülerdi. İş için aldığımdan bir de fiyatı iPhone’a nazaran daha makul olduğu için Blackberry’i tercih etmiştim.

Bu süreçte Android işletim sistemli telefonlar oldukça hızlı yol aldı. (Samsung, HTC vs.) Google geliştirdiği Android sistemi başarıya da doymayacak gibi görünüyor.

iPhone’un en büyük artısı olan uygulama çokluğu Android’de de azınmayacak sayılara geldi ve sürekli artıyor.

Sizlere Android telefon öneririm. Ben şu an Samsung Galaxy Note II’yi düşünüyorum.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.