Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Bize Ne Oluyor ?

Bize Ne Oluyor ?

firar

Bize neler oluyor? Bence hepimiz bu soruyu kendimize sormalıyız.

Ne oldu da toplum olarak bu kadar yozlaştık? Ne oldu da mahremiyet denen bir şey kalmadı? Ne oldu da ahlaki değerlerimizden bu kadar uzaklaştık? Ne oldu da  bütün bu yaptıklarımızı haklı göstermek için Kur’an’ı çağa göre yorumlamamız gerektiği fikrinin arkasına sığınır olduk. Ne zamana kadar gerçeklerden kaçabiliriz? Bir gün gelecek,gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalacağız.

Çoluk çocuk izlediğimiz diziler !

Eskiden TRT’de ne güzel diziler vardı. Otururur,ailece izlerdik. Hepsinde bir sosyal mesaj vardı. İzleyenler o dizilerde kendilerinden bir şeyler bulurlardı. Şimdiyse ağzımız açık bir gencin amcasının karısıyla olan yasak aşkını izliyoruz. Şimdiki dizilerin birçoğunda,af buyuyun,açık saçık yatak sahneleri var. Ve bizler bu sahneleri çoluk çocuk izliyoruz.

Günaha Davet Eden Müzikler

Müziği de yozlaştırdılar. Bazı şarkıların sözlerine dikkat ediyorum.İnsanı adeta günaha davet ediyor. Bir şarkıda“Gel,sokağıma gel. Penceremi aç,yatağıma gel.”derken,bir başka şarkıda “Yüce adalet böyle olur mu? Madem unutacaktın,beni neden yarattın?” diyor. Örnekleri çoğaltabiliriz. Elinizi vicdanınıza koyun. Sizler bu şarkıları dinler misiniz ya da çocuklarınıza dinlettirir misiniz?

Günahlara Teşvik Eden Programlar, Yarışmalar ve Dahası…

Gelelim televizyon programlarına ve yarışmalara. Bir yemek programı gördüm. Kırmızı eti şarapta bekletince ne kadar güzel olduğunu(!)anlatıyorlardı. Akıllara zarar bir durum. Sonra da okulllardaki Yeşilay kulübünde çocuklara alkolün ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatıp duralım. Ben yüz kere de anlatsam çocuk o programı izledikten sonra aklında kalacak olan şey etin şarapla olan muhteşem uyumu(!)olacak. Yarışma adı altında iğrenç şeyler yapılıyor. Dans yarışmasında yarı çıplak bir kadın elin adamıyla dans ediyor. Şarkı yarışmasında kız çocuklarını süsleyip püsleyerek sahneye çıkarıyor ve onlara şarkı söyletiyor ya da göbek attırıyorlar. Geleceğin dansözlerini yetiştiriyorlar. Bir çocuğun müziğe yatkınlığı varsa ve eğer isterse üniversite eğitimini bu alanda alır. Bu çocukların anne babaları kendi evlatlarını para için harcıyorlar da haberleri yok. Bir başka yarışmada ise yarı çıplak erkekler ve kadınlar birlikte bir adada kalıyorlar. Aman ne güzel! Medeni ve çağa ayak uydurmuş bir ülke olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz(!)

Söylenecek daha çok şey var da hepsini burada anlatmak zor.Umarım çok geç olmadan bu kötü gidişata bir dur deriz.Yoksa gelecek hepimiz için karanlık olacak.

Selma Bulut Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 14.582


Türkçe öğretmeniyim. Halen MEB'de görevimi sürdürmekteyim. Cihan Blog'un gelişerek daha büyük kitlelere ulaşması konusundaki isteğim ve inancımdam dolayı buradayım.