Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Bilgisayarda Boşa Zaman Öldürmek

Bilgisayarda Boşa Zaman Öldürmek

İnternet erişimi sağlamak için her türlü yöntemi deniyorum. En kısa sürede 3g teknolojisine de başvuracağım. Bazen internet cafelere gidiyorum. Yolda internete giremeyeceğimiz için bir internet cafeye giriyorum. Bir bakıyorum bir çok kişi doluşmuş. Ya chat yapıyor ya oyun oynuyor. Arkadaş sizin hiç mi işiniz yok. Zamanınıza yazık. Ne dünyanıza ne ahiretinize faydası olmayan bu şeylerden sıkılmadınız mı ?

Koca koca adamlar Counter Strike ile zaman geçiriyor. Facebook, mirc, irc chat servisleri ile sohbetin sınırı yok.

Bırakın bu işleri. Bir web sitesi açın. Bir site yönetin para kazanın. Ya da bilgi öğrenin ve teknolojiyi nasıl paraya çevirebileceğinizi araştırın. Bu gibi şeyler sizin daha yararınızadır.

Bilgisayar oyunları ve chat siteleri ile zaman öldürmeyin. Beyinlerinizi köreltmeyin. Google arama motorunu tanıyın. Bilgiye nasıl ulaşacağınızı keşfedin. Nasıl reklamcılık ile para kazanılır onu keşfedin. Bu tip konulara ilgi duyan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirim. Yeter ki boşa zaman öldürmesinler.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.