Cumartesi , 18 Ocak 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Bedava İnternet

Bedava İnternet

Türkiye’de Bedava İnternet Olur mu ?
Türkiye’de bedava internet verilebilir mi ? Bu bize biraz hayal gibi geliyor. Hele ki internet, Telekom gibi paradan başka hiçbir şey düşünmeyen ve hizmet ile uzaktan yakından alakası olmayan bir firmanın tekelinde bulursa. Tabi bu şartlarda zor görünüyor.

Finlandiya hükümetinin yasa değişikliğine giderek her eve ücretsiz 1 mbit internet sağlamaları bizleri de ümitlendirdi aslında. Hatta yapılan açıklamada hedefin 2015 yılında 100 mbit interneti ücretsiz dağıtmakmış. Dediklerini yapabileceklerini düşünüyorum.

Türkiye’de de yapılabilir aslında. Slogan her eve internet yerine bilgisayarları olanlara internet demek daha güzel olur. Türkiye’de birçok reklam veren firma var. Bunlar kullanılarak bu altyapı finanse edilebilir. Fakat hizmet vermekten oldukça uzak duran bir firma varken şu an için bu zor gözüküyor. Devletimizin bir an evvel bizi bu türk telekom tekelinden kurtarması gerekir.

Eğer bu iş yapılırsa kesinlikle ülkemizde internet gelişimi sağlanacak ve inanıyorum ki bedava internet ile biz de tanışacağız.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.437.103


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.