Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Baykal’ın Bırakmasının Sağ Kesime Zararı

Baykal’ın Bırakmasının Sağ Kesime Zararı

Deniz Baykal bildiğiniz gibi 2-3 hafta önce istifa etti. Ama yankılar halen sürüyor. Deniz Baykal’ın istifa etmesindeki sır perdesi halen tam çözülmüş değil. Fakat asıl merak edilen olay: Deniz Baykal’ın istifasının sağ kesime etkisi ne olacak ?

Deniz Baykal CHP’de çok uzun bir süredir genel başkanlık yapmakta. Her seçimde kendi kabuğunu kırıp iyi bir noktaya sıçrayamadı. Bunun faturası da Deniz Baykal’a kesiliyor. Bundan dolayı partiye küsenler bile var. Şimdi ise CHP yeni bir kan arayışında. Büyük bir ihtimalle de bir aksilik olmaz ise başa Kemal Kılıçdaroğlu geçecek. Belediye Başkanlığı seçimlerinde ismi bayağı ün yapmış biriydi. Hatırlarsınız.

CHP’deki kan değişikliği ile halkta şu düşünce başlayacak. Acaba bu seçim CHP’yi mi denesek ? İşte bu düşünce AKP’ye oy kaybettirecektir. Deniz Baykal da bunu biliyordu ve bence bundan dolayı geri çekildi. AKP’ye oy kaybettirmek için yapılan bir girişim diye düşünüyorum. Deniz Baykal’ın yaşadığı talihsiz olayı fırsata çevirmeye çalışması da çok güçlü bir politikacı olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak Deniz Baykal’ın siyaseti bırakması sağ kesim için hiç iyi olmadı. Büyük bir ihtimal ile AKP oy kaybedecek. Deniz Baykal kurt bir siyasetçi olabilir. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi de kendi deyimiyle uysal koyun değildir. O da en az bir Deniz Baykal kadar kurt bir siyasetçidir. Bakalım Recep Tayyip Erdoğan bu Deniz Baykal’ın ayak oyununa nasıl müdahale edecek ?

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.