Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Banka ATM’lerinde Japon Yeni

Banka ATM’lerinde Japon Yeni

829fb8e0f3b4fb2_2Bir tüccar olarak bankaların japon yenine bakışını eleştiren bir konuyu gündeme taşımak istiyorum. Türkiye eskiden beri İstanbul ve Kapadokya başta olmak istere Japon Turistlerin istilasına uğramaktadır. Ama ne yazıktır ki Bankalarımız Japon Yeni’ne gerekli önemi vermemektedir. Bu da bizim gibi turizm ile uğraşan firmalar açısından sıkıntılar yaşatmaktadır.

Japon Turist grupları çalışan biri olarak en fazla elimize geçen para Japon Yeni iken bu parayı atm aracılığı ile yatıramamaktayız. Grupların çıkış saati hep banka kapanışına denk gelmektedir. Bizim için en iyi durum atmlerden para yatırma olacaktır. Firma olarak iş bankası ile çalışıyoruz. Fakat iş bankası gibi öncü bir banka bile bu konuda oldulça geri. Üstelik banka görevlileri japon yenine yabancı hatta para sayma makinaları japon yeni saymıyor. O yüzden paralar elle sayılıyor.

Bu konuda iş bankasından bir adım bekliyoruz. Her yıl yüzbinlerce japon turistin geldiği ülkemizde Japon Yeni en az bir Pound kadar geçerlilik görmelidir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.920


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.