Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Baklavacı Hacıbaba – Necatibey

Baklavacı Hacıbaba – Necatibey

Ankara’nın yerlisi olup da Baklavacı Hacıbaba’yı bilmeyen yoktur sanırım. 1949 yılında kurulan bu şirket günümüzde de hizmet vermektedir. Ankara’da Sıhhıye’nin ilerisinde Necatibey’de bulunuyor. Ayrıca hacıbaba 5 yıl önce konya yoluna da bir restaurant açtı.

Baklavacı Hacıbaba’nın lezzeti tartışılmaz. Porsiyon baklava fiyatları ne yerseniz yeyin 4 TL. Fıstıklı baklavanın kilosu 24 TL. Fıstık ezmesinin kilosu 36 TL.

Baklavacı Hacıbaba’da sabah vakti sıcak baklava yemenizi tavsiye ederim. Sıcak baklaya yiyen biri kesinlikle bu lezzetten vazgeçemez.

Porsiyon olarak baklavalardan bahsedeyim. 4 dilim fıstıklı baklava koyuyorlar. Fıstık ezmesinin dilimi küçük olduğundan 8 tane koyuyorlar. Tadı anlatılamaz sadece yaşanır diyorum. Diğer baklavalara göre sizi kesmez. Hele hele sıcak baklavadan bir oturmada yarım kiloyu susuz yiyebilirsiniz. En azından ben öyle yapıyorum 🙂

Baklavacı Hacıbabayı 18:00 den sonra açık görmeniz nerdeyse imkansızdır. Bazen bir bakarsınız 15:00 de bile kapanır. Baklavacı Hacıbaba öyle belli bir kapanış saati yok. Açılış saati belli ama kapanış saati baklavanın bitişine göre belirleniyor. Ramazanda ise 13:00’den sonra dükkan kapanıyor. Baklava bulamazsınız çünkü.

Baklava fiyatları pahalı olsa da gerçekten çok lezzetli. Bir kere de olsa bakmanızı tavsiye ederim. Kalite standartından kesinlikle ödün vermeyen Hacıbaba fazla baklava satma amacında değil. Baklavası 13:00 de biten bir firma istese 19:00 bitecek kadar fazla baklava yapabilir. Ama kaliteden ödün vermek istemiyor. Baklavanın tarifini de sır gibi saklıyor.

Hacıbaba’nın şu an 4 şubesi mevcut. Merkez Necatibey iken büyüyünce Konya’daki Restaurant’ı merkez yaptılar.  Hacıbaba Şubeleri 4 yerde bulunuyor. Armada, Keçiören, Necatibey, Konya Yolu-Balgat.

Hacıbaba Necatibey şubesi gerçekten nezih bir ortam. Self servis mevcut eğer oturup baklava yiyecekseniz. Baklava ve maraş dondurmasını tavsiye ederim.

Hepinize afiyet olsun.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.408.105


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.