Pazartesi , 28 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Asus Chrome OS Masaüstü Bilgisayarı Duyurdu

Asus Chrome OS Masaüstü Bilgisayarı Duyurdu

Asus_Chromebox_3Google Chrome işletim sistemini taşıyan ilk masaüstü bilgisayar, ASUS tarafından duyuruldu. Asus Chromebox adını taşıyan bilgisayar, Intel Haswell tabanlı Celeron işlemcisi kullanıyor.

ASUS tarafından üretilen ev, okul ve iş kullanıcılarını hedefleyen bilgisayar Chromebox, Google Chrome OS’u masaüstünüze taşıyor. Basit ve hoş tasarımlı bu ürün tam bir PC deneyimi yaşatıyor.

Chrome işletim sisteminin bugüne kadar ki en kompakt ve güclü chrome cihazı, Asus ChromeBox dördüncü nesil Intel Celeron 2955U veya Core i3 işlemci, 2GB veya 4GB DDR3 bellek seçenekleriyle satışa sunulacak. Dâhili Intel HD ekran kartı bulunan sistemde, 16GB SSD yerel depolama alanı ve 100GB Google Drive bulut depolama alanı mevcut. 802.11 a / b / g / n WiFi, Gigabit ve Ethernet bağlantılarına yer verilen üründe hafıza kartı okuyucusu, 4 adet USB 3.0 portu, HDMI, DisplayPort, ses ve Kensington kilit portu bulunuyor.

DGL_asus-chromebox_01_(4916)

Core i3 işlemci ile güçlendirilmiş Chromebox, DisplayPort aracılığıyla 4K monitör desteği veriyor ve çift HD monitör desteği sunuyor. Diğer chrome OS lu cihazlar gibi chromebox da internetten kendini otomatik olarak güncelleyecek. Chrome web bulunuyor ki binlerce uygulamayı çalıştırabilecek ve birden fazla kullanıcı desteği sunacak.

Celeron işlemci ye sahip Asus Chromebox Mart ayından itibaren 180 dolar fiyatı ile satışa sunulacak. Core i3 ile güçlendirilmiş  Chromebox ise Mart’a doğru sunulacak.

kv-main

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 47.121