Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Aras Kargo Nevşehir Şubesi Şikayet

Aras Kargo Nevşehir Şubesi Şikayet

Aras Kargo firması ile 1-2 yıldır problemsiz şekilde çalışan bir firma sahibiyim. Nevşehir’de en çok kargo gönderen firmalar arasında olduğumuzdan artık tüm ekiple komple haşir neşir olduk ve birbirimize oldukça ciddi bir güven bağıyla bağlandık.

Her hafta yapılan düzenli olarak ödeme almak için Aras Kargo görevlisi gelir ve bize faturamızı getirirdi. Toplu kesilen faturalarda detayları incelemeden direk olarak bir kredi kartını çektirirdik. 1 ay kadar olmadı sanırım gelen faturayı şöyle bir inceleyince 3.50 TL + KDV olan dosya anlaşmam olduğu halde bir dosyanın tarafıma 9.5 TL + KDV olarak geldiğini gördüm. Bunun üzerine hemen Nevşehir Şubeyi aradım ve ilgileneceklerini söylediler. Söylediler ama benim aklıma gıcık gitmişti bir kere. Geçmişe yönelik faturaları incelediğimde benzer şaibelerle karşılaştım.

2 farklı gönderi düşünün. Birisi A birisi B. A yakın mesafe 18 desi. B uzak mesafe 19 desi. İkisi de birer koli. Yani kümülatif toplamdan kaynaklı bir problem düşünülemez. 18 desi olan 19 TL civarına gitmiş. 19 desi olan da 11 TL civarına gitmiş. Şimdi soruyorum. Nasıl oluyor da uzak mesafeye giden büyük desili mal ucuza gidiyor da. Yakın mesafeli düşük desili mal pahalıya gidiyor. Bunun için de bir açıklama istedim. Buna da cevap yok. Neyse şube müdürü ile görüşmek istedim ve sonunda kendisine ulaştım.

Özür dilenmesi gerekirken, hata olmuş denmesi gerekirken (ki bu kadar hata olmasını ben art niyet sayarım.) Bize denilen laf şu: “O gönderinize sigorta yapılmış.” Benim cevabım “kime sordunuz” oldu. Bizim iyiliğimiz için kırılacak etiketi yapıştırılmış ürünlere sigorta yapılıyormuş. Ama yalan nasıl ortaya çıktı biliyor musunuz ? O pahalı mal giden müşteriye ben sadece çanta satarım. Kırılır etiketi ona yapıştırılmaz. Bir kaç soru sorduğumda da azarlanır bir tavırla niye “Başüstü incelemiyorsunuz, zararınızı hesaplayın ödeyelim” gibi kaçamak ve suçluluk psikolojisi içeren bir cümle ile karşılaştım.

Bu şaibelerden sonra ve bana tatmin edici bir cevap verilememesinden dolayı ben Aras Kargo ile gönderi yapmayı bıraktım. 1-2 gün gönderi yapmadık. Herhalde durumu anlamış olacak ki Şube Müdürü direk olarak bizden intikam alırcasına sözleşmeyi feshetmiş. Peki bu hakkı sana kim verdi müdür bey ? Sözleşme süresi 6 ay değil mi ? Süremiz mi doldu ? Ya da ben sözleşmede sana gönderi taahhütünde mi bulundum ? Bugün gerçekte 50-60 lira ödemem gereken koliye 165 TL para ödedim. Buna hem suçlu hem güçlü derler. Bu hakkımızı da Allah’a havale etmekteyiz.

Aras Kargo Bölge Müdürlüğü’nün konu ile ilgilenmesini rica ederim. Benim gibi yüksek gönderisi olan bir firmaya böyle aldatıcı fiyatlar yansıtmak tamamen şube müdürünün art niyetidir. Bunu da faturalar ile ispat etmeye hazırım. Bizim Aras Kargo ile hiçbir problemimiz olmadığı halde gönderilerden son derece memnun olduğumuz halde Yurtiçi Kargo ile çalışmaya başlamak zorunda kaldık.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.469.697


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.