Salı , 7 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Arap Birliği ve Suriye

Arap Birliği ve Suriye

Arap Birliği geçtiğimiz günlerde Mısır’ın başkenti Kahire‘de Suriye için toplandı. Toplantıda Suriye’nin ülke içindeki kanlı saldırılara değinilmişti. Ayrıca Suriye’ye yapılacak olan siyasi ve ekonomik yaptırımlar gündeme getirildi.

Arap Birliği’nin bu tutumu Suriye’deki Esad yönetiminin sinirlerini daha da artırdı. Esad artık daha cesurca konuşuyor. Fakat bu konuşmaların deli cesareti mi yoksa bir gücün cesareti mi olduğu henüz belli değil. Bilindiği üzere Kaddafi de cesur tavırlarla konuşmuştu. Fakat sonu kötü oldu.

Arap Birliği’nin yaptırımları ne zaman olacak henüz belli değil. Yaptırımlar olursa nasıl etkisi olur onu da zaman içerisinde göreceğiz. Şu an Suriye komşusu olarak Suriye’de barışı istiyoruz. Artık Suriye’de kan dökülmesin istiyoruz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.630


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.