Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / Mobil / Apple’nın Başı Tekrar Dertte!

Apple’nın Başı Tekrar Dertte!

Apple’nın Çinde yaşadığı sorunlarına bir yenisi daha eklendi.China Labor Watch ve Green America‘nın yeni bir raporu Suqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher TechnologyChina Labor Watch ve Green America’nın yeni bir raporuSuqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher Technology işletiminde olan Apple Fabrikası mecbur mesai,yangın riski ve zehirli maddelere maruz kalma durumlarından dolayı şikayetlerinin ardından Apple bölgeye inceleme ekibini ulaştırdı.

sharp_factory1108171204523

China Labor Watch’ın açıklamasına göre kısa sürede aynı fabrika incelemeye alınmış gerekli bilgiler Apple’a ulaştırılmıştı.Ancak herhangibi bir tedbir alınmadığından CLW durumun dahada ileriki seviyeye ilerlemiş olabileceğini söylüyor.

Gecen ay yapılan incelemenin sonucu geçtiğimiz perşembe açıklandı ve ‘Apple ve Catcher, güvenlik standartları ve diğer durumların Catcher işçileri için iyileştirilmesi adına çok az şey yaptılar’ ifadesini kullandı.

22 çalışma ihlalinde  bulunan Apple bunların arasında Yangın çıkışları,zehirli atıklardan korunmak amacı ile giyilen kıyafetlerin olmaması ve zorunlu 100 saat mesai gibi bazı durumlar.Üstelik zorunlu mesailerden ekstra ücret alamadıklarıda olabiliyor.

Edip_Kisa1

serdar çetin Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 42.299


Teknoloji Uzmanı