Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Apple iPad

Apple iPad

Teknoloji devi Apple iPad‘i tanıttı. iPhone ve iPod ile dünyayı sallayan Apple şimdide iPad ile bilgisayar sektörüne damga vuracak bir girişimde bulundu. iPhone ile mobil kullanıcı sayısını önemli bir biçimde artıran apple iPad ile mobiliteyi artıracak gibi gözüküyor.

Apple iPad Nedir ?

Büyük bir iPhone’u andıran cihazın tanıtımı, Apple’ın Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs tarafından San Francisco’da gerçekleştirildi.

Steve Jobs, San Francisco’da gazeteciler, uzmanlar ve bilişim endüstrisinin önde gelen isimlerinin katıldığı basın toplantısıyla dokunmatik ekranlı yeni cihazı kamuoyuna tanıttı. Jobs, 10 saatlik pil ömrü olduğunu vurguladığı yeni cihazın dizüstü bilgisayarlarla iPhone arasındaki bir ‘üçüncü tür’ olduğunu söyledi. Jobs, “Bu cihazın yaptığı şeyler olağanüstü. Şu ana kadar yaşadığınız en iyi internet deneyimini sunuyor.” diye konuştu.

Büyük bir iPhone’u andıran cihaz; film izlemek, fotoğraf kaydetmek ve internette gezmek için kullanılabiliyor. 9,7 inçlik (yaklaşık 25 santimetre) dokunmatik bir ekrana sahip olan iPad, 10 saatlik pil ömrü de sağlıyor. Ürünün farklı hafızalarda ve Wi-Fi ile 3G bağlantılarına sahip olmak üzere farklı varyasyonları bulunuyor.

Tanıtımından önce ne gibi özelliklere sahip olduğu sır gibi saklanan iPad’ın , “devrim yapabilecek nitelikte” olduğu belirtiliyor. Apple, bazı gazeteler ve yayınevleriyle kitap ve gazetelerin bu yeni ürünle okunabilmesi için görüşmeler yapmıştı. Şirketin, bazı televizyon programları ve filmlerin de yeni cihazla izlenebilmesi için yayıncılarla ortaklık arayışında olduğu kaydediliyor.

Apple’ın bu yıl bu cihazdan on binlerce satabileceğini ve yıllık bir milyar doları aşan yeni bir pazar yaratabileceğini tahmin ediliyor. Cihaz şimdilik 700 ila 1000 dolar arasında satışa sunulacak. (CİHAN)

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.