Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ankara Pastaneleri

Ankara Pastaneleri

Ankara pastanelerinden bahsedecek küçük bir yazı yazmak istedim arkadaşlar. Ankara’da oturan biri olarak ve pastaları da seven biri olarak bu konuyu yazmam çok uygun olur diye düşündüm. Ankara’da bir çok pastane tanıdım. Bulka, Class, Ruşen, Zürih, Flamingo, Mado, Liva, Akman, Oskar, Serender, Yeşim… en havalı olanlarını da Liva, Bulka, Oskar olarak duymuşum. Buralarda da pasta yedim. Hepsi çok lezzetli idi. Fakat fiyatlar inanılmaz derecede astronomikti. Bir Liva pastanesinde pastanın kilosu 29 TL, Bulka da 28 TL vs. bu fiyatlar gerçekten astronomik. Bu paraları öderken aynı zamanda markalara da para vermek zorundasınız. Ama inanın Ankara’da birebir aynı lezzeti taşıyan yarı fiyatında yerler de mevcut.

Mesela Kakao Pastanesi. Pastanın kilosu 16 TL ve imalat’ı herkese açık. Adamlar o kadar rahat ki bu konuda her müşterisi isterse imalatı teftiş edebilir. Bu da pastanenin ne kadar kendine güvendiğinin bir ispatıdır. Temizliğine, kalitesine güvenmeyen bir pastane bunu yapabilir mi ?

Ben tercihimi genelde bu pastaneden yana kullanıyorum. Fiyatları kaliteye göre çok uygun. İlgi ikramda kusur hiç görmedim. Ankara Pastaneleri arasında Kakao Pastanesini bir ayrı yere koyuyorum. Belki Kakao Pastanesi ayarında yerler de vardır. Ama benim görmem nasip olmadı. Çünkü hep lüks semtlerdeki yerlere gitmişiz. Oturduğum yer olarak Ayvalı’da uygun fiyatta olan bir yer ve kalitesi de mükemmel.

Kendileri düğün pastası, nişan pastası, doğum günü pastası, şekilli pasta ve resimli pasta da yapıyorlar. Bir de Kakao Pastanesi ile özdeşleşmiş olan çikolatalı baklava satışı da yapıyorlar. Umarım bir gün bu lezzetleri siz de tadarsınız. Eğer adres ve telefon isterseniz hemen verelim.

Adres : Ayvalı Mah. Seval Cad. 51/A Keçiören / Ankara

Telefon : 3306313 – 3309754 (Alan Kodu : 0312)

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.004


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.