Cumartesi , 5 Aralık 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Ankara – Nevşehir Yolunda 3G Kullanımı

Ankara – Nevşehir Yolunda 3G Kullanımı

Ankara Nevşehir yolu arasında Vodafone 3G sistemini sizin için test ettim. Umarım 3G almak isteyenlere önemli bir karar verme dökümanı olur. Bu yazıda hem 3G sisteminden bahsedilecek, hem de hangi alanlar 3G hangi alanlarda GPRS ve hangi alanlarda EDGE bağlantı var onlardan bahsedeceğiz.

Şu an yaklaşık 40 dakikadır yoldayım. İlk izlenimim şöyle. Yerleşim yerleri içerisinde 3G mükemmel bir şekilde çekiyor. Ama yerleşim yerlerini çıkınca 3G genelde EDGE veya GPRS bağlantıya dönüyor. Zaten bağlantı bu seviyeye gelince siz internete girmekten vazgeçme konumuna gelirsiniz. Çünkü normal çevirmeli bağlantıdan bile yavaş bir bağlantı sunuyor size.

Vodafone’un çektiği her yerde 3G çekmiyor. Bu Avea ve Turkcell için de aynı. Sadece 3G desteği olan baz istasyonlarında internete girebiliyorsunuz. Ama büyük bir hızla 3G çalışmaları devam ediyor vodafone’un.

Belki şehirler arası yolda 3G olarak çekmeyebilir. Fakat internet hiç yok değil. Sürekli olarak online olabiliyorsunuz. Edge bağlantı bile olsa çok rahat msn kullanabilirsiniz.

50 dakikalık yolculukta sadece 10 dk kadar 3G ile bağlanmadım. Onun haricinde hep 3G ile bağlandım. Şu ana kadar başarılı diyebilirim.

Bir de nevşehire dönünce ikinci bir yazı yazacağım. O yazım daha sağlıklı bilgi verecektir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.486.672


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.