Cumartesi , 22 Temmuz 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Android L’in Resmi Adı Bugün Belli Oluyor

Android L’in Resmi Adı Bugün Belli Oluyor

image

Google’ın haziran ayında ön izleme sürümünü duyurduğu Android L’nin resmi dağıtımı sonbaharda gerçekleşecek. Resmi adı henüz bilinmeyen yeni sürüm için geçtiğimiz günlerde Android geliştirici sürümünde LMP kısaltmasıyla “Lemon Meringue Pie” ismine rastlandı. Türkçe’ye Limon Kremalı Pasta olarak çevirebileceğimiz tatlı isminin Android L’nin resmi adının olup olmadığını 6 Eylül’de  öğreneceğiz.

Google’ın Android heykellerinin yer aldığı bahçesinde Android L’nin heykeli için son hazırlıklar yapıldı ve görünüşe bakılırsa bu heykel 6 Eylül tarihinde dikilecek.

Android L’nin resmi adı için uzun bir süre Lollipop ismi gündemdeydi. Son dönemde ise Lemon Meringue Pie ismi ön plana çıktı. Google’ın yine de son dakikada bir sürpriz yapması olası görünüyor. Zira geçen yıl Android 4.4 için Key Lime Pie ismi uzun bir süre zikredildi fakat son anda Google KitKat ismini açıkladı.

Kerem Burak Peker Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 153.673


Size yararlı olmak için 22 Hazirandan beri çalışıyor.Teknoloji bağımlısı.Favori cihazları tablet olarak İpad ler ve telefonda GMD,Samsung.Yararlı olabilmek dileği ile.Sosyal ağlarımızı da takip etmeyi unutmayın.