Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Spor / ”Almanya Haklı Bir Şekilde Şampiyon Oldu”

”Almanya Haklı Bir Şekilde Şampiyon Oldu”

zico2_996TVArthur Zico, Dünya kupasını değerlendirdi. Brezilyalı teknik direktör,Almanya’nın haklı bir şekilde şampiyon olduğunu belirtirken İtalyanın hayal kırıklığı yarattığını dile getirdi.

Dünya kupasını İngiliz The Guardian gazetesinde yorumlayan Brezilyalı teknik direktör turnuvayı yorumladı.

Amerika kıtasında dünya şampiyonu olan ilk Avrupa takımı; Almanyayı tebrik ederek yazısına başlayan Zico, Joachım Löw’ün öğrencilerinin haklı bir gurur yaşadığını ifade etti.

Almanya’nın yaklaşık olarak 10 yıldır değişim içinde olan futbol stilinin ve altyapı organizasyonlarının şampiyonlukta büyük önemi olduğunu söyledi.Panzerlerin turnuva boyunca her takımdan daha iyi olduğunu belirten Zico 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2018 Dünya kupasında başarılı olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Turnuvada kendisine en çok hayal kırıklığı yaratan takımın İtalya olduğunu belirten Zico, İngilterenin ise kısıtlı kadrosu nedeniyle başarısız olduğunu söyledi. James Rodriguez ve Thomas Müller’in turnuvada ön plana çıkan oyuncular olduğunu belirten Zico,  Dünya kupası öncesi yapılan olumsuz yorumlara karşın Brezilyanın başaralı bir ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Adem Oğuz Bayraktar Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 3.193


Merhaba ben Adem Oğuz Bayraktar. 17 yaşındayım. Bilgisayar teknolojileri ve Spor dünyası hakkında edindiğim bilgileri sizinle paylaşmaya çalışacağım.