Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Alexa Sıralaması

Alexa Sıralaması

Alexa Sıralaması her ne kadar tam anlamıyla başarılı olamasa da şu an oldukça kabul gören bir sıralama. Bu yüzden bir çok blog yazarı ve webmaster alexa sıralamasına da oldukça önem veriyor.

Ben blog yazarlığı üzerine yazdığım tüm yazıları sanki blogcular wordpress sistem üzerinden blog yazıyorlarmış gibi düşünüp yazıyorum. O yüzden bu yazımda da wordpress üzerinden anlatım yapacağım.

WordPress üzerinden ping sistemi kullandığınızda alexa sıralamasında önemli bir yol kat edeceksiniz. WordPress Ping Servisleri yazımda kendi kullandığım ping servislerini sizle paylaşmıştım.

Alexa sıralaması siteye giren hite yönelik bir sıralamadır. Ne kadar çok hit çekerseniz ve ne kadar çok sitenizde aktivite olursa o kadar çok alexa değeriniz yükselecektir.

Alexa sıralamanızın yükselmesi de artık blogunuzun daha çok fark edilir olduğunu ve okunmaya kıymettar olduğunu gösterir.

Bol Alexa Ranklı günler.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.443


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.