Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Akparti Ne Zaman İktidar’dan Düşer ?

Akparti Ne Zaman İktidar’dan Düşer ?

Akparti’nin 3. sezonunda (10. Yılında) muhalif cephe artık çaresizlikten şunu diyor. Gün olur devran döner. Bugünkü yargılananlar bir gün yargılama makamına geçer diyorlar. Akparti iktidarının da bir gün son bulacağını söylüyorlar.

Biz de o muhalif cephenin sözünü dinledik ve Akparti’nin ne zaman iktidardan düşeceği hakkında fikir yürütmeye başladık.

Akparti’de zaten bir değişim var. Fark etmiyor musunuz ? Recep Tayyip Erdoğan bir şeyleri bırakma hazırlığında fark etmediniz mi ? Başkanlık ve yarı başkanlık sistemi boşuna mı konuşuluyor. Hedef 2071 boşuna mı söyleniyor ? Numan Kurtulmuş boşuna mı Akparti’ye çağrıldı ?

Akparti geleceği inşa etmeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan’sız Akparti için çalışıyor. Akparti artık bir parti olmaktan çıkmıştır. O artık bir sestir, bir sedadır. O bir ideolojidir. Nasıl yıllarca din düşmanlığı yapan bir zihniyet varsa ona karşı bir duruşun ideolojisidir. İşte öyle nesiller yetiştirilecek ki artık o nesiller yeni partiler kuracak. O saatten sonra Akparti iktidardan düşse ne olur düşmese ne olur.

Önemli olan o din düşmanlığının karşısında durmanın ideolojisi farklı partilerde devam etsin hiç sorun değil. Yani sayın muhalefet Akparti sizin hayal edemeyeceğiniz konularda icraatlar yapıyor. Boşuna kafanızı yormayın.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.191


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.