Cuma , 30 Eylül 2022
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Akıllı Telefon Alacakları Sevindirecek Haber!

Akıllı Telefon Alacakları Sevindirecek Haber!

image

Akıllı telefon sahibi olmak isteyenlere büyük müjde Babacan ve BDDK tarafından geldi.

Bildiğiniz üzere 1 Şubat’ta telefonları taksitlendirme ile satın alma devri sona ermişti herkes bütçesine göre uygun telefonları nakit olarak satın alacaktı hatta bazı satıcılar kendilerine özgü yöntemler geliştirmişti örneğin telefon kabının satışını taksit yapıp akıllı telefon hediye ediyorlardı (Örneğin : Samsung s5 kabı 1800 Tl telefon yanında hediye gibi) yada hediye kartı alınacaktı.

Ancak yapılan bu kredi kartı ile taksitlendirme seçeneği ile akıllı telefon alınmasının kısıtlanması satıcıların kazanımını ve akıllı telefon satış hızını düşürdü.

Sektör temsilcileri ,Babacan ve BDDK temsilcilerinin gelire göre taksitlendirme projesi üzerinde çalıştığını söyledi.

Ve konuyla ilgili olarak ekleme yapıldı.

“Taksit sınırlandırması akıllı telefon satış hızını olumsuz yönde etkiliyor. Yolcu beraberinde getirilen telefonların sayısı bu dönemde hızla arttı. Bu durumda hem devletin kasası hem de satmadığı telefonun bakımını üstlenen ve avukat masrafı artan distribütörler zarar görüyor”

Şahsi fikrim bu proje işe yarayacak kişi gelirine göre telefon alıp üstesinden gelemeyeceği borçlar altına girmeyecek şuanda net bir tarih açıklaması yok ancak bir an önce uygulanmalı…

Berkay Kudal Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 131.548


07.07.2014 Tarihinde bu sitede yazarlığa başladım, sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırım.