Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Adsense Metin Reklamlarda Değişiklik

Adsense Metin Reklamlarda Değişiklik

Google Adsense Metin Reklamındaki Değişiklik

Google Adsense Metin Reklamındaki Değişiklik

Google Adsense Blog’da 3 Aralık yazısında duyurusu yapılan (Bkz: Adsense Blog) Metin reklamlardaki değişiklik Türkiye’de de yayına girdi.

Metin reklamların hem yayıncılarına hem de kendine iyi para kazandırdığını bilen Google metin reklamlarından daha iyi kazanç sağlamak adına böyle bir değişikliğe gitti. Reklamların yanına bir tane ok resimli buton koydu. Bu da benim son zamanlardaki metin reklamlarındaki kazançlarımın artmasının sebebini ortaya koyuyor sanırım.

Google’ın bu politika değişikliği aslında kendisi ile çelişmesine sebep oldu. Çünkü Google genel yapısı itibari ile reklamlara dikkat çekmeyi yayıncılarına yasaklıyordu. Fakat kendisinin yaptığı bu değişiklikle kendisi ile çelişmiş oldu. Çünkü bu kocaman buton oldukça dikkat çekmekte.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.229


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.